E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

mandatet

Ndizet lufta mes dy partive opozitare, Bardhi nxjerr propozimin ndaj Kryemadhit

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, tha dje në "Open" se ka qenë një gabim që nuk janë futur në lista të...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

Sa mund të vlejnë 20 milionët e identifikimit biometrik

Nga: Eduard Zaloshnja Dje u shpallën ofertat e tetë firmave që synojnë të realizojnë identifikimin biometrik të votuesve të 25 prillit. Mesatarja e të tetë...

Mandatet e PS-së me sistemin e ri elektoral

Nga: Eduard Zaloshnja Edi Rama nuk këmbënguli kot që koalicionet shumë-listore (të tipit lokomotivë me shumë vagona të vegjel pas) të hiqeshin nga Kodi zgjedhor....

Opozita e bashkuar kërkesë zyrtare OSBE/ODIHR-it për 5 çështje kyçe

Opozita e bashkuar ka zyrtarizuar kërkesën për t’ju drejtuar ODIHR-it përpara se të diskutojë draftin e PS, për hapjen e listave dhe koalicionet parazgjedhore. Anëtarët...

Lefter Koka tregon si e priti Meta vendimin e tij për të mos djegur mandatin

Deputeti Lefter Koka, i ftuar në emisionin “Real Story”, tha se ishte i bindur për vendimin që mori, për të qëndruar në Parlament në...

Qarku i Dibrës/ Gjykata jep vendimin për 2 bashkitë e mbetura

Gjykata ka konfirmuar mandatet e Dionis Imerajt, kryebashkiak për Bashkinë Dibër dhe Lefter Allasë për Bashkinë Bulqizë, të cilat ishin dy mandatet e fundit...

Mandatet/ Gjykata jep vendimin për kryebashkiakët e Përrenjasit dhe Beratit

Gjykata e Rrethit Gjyqësor të Elbasanit ka shpallur të ligjshëm mandatin vendor të kryebashkiakut të ri të Përrenjasit, Nuri Belba. Marrja zyrtare e detyrës paraprihet...

Ish-deputeti i PD-së: Bar do të hamë dhe diktaturën nuk e pranojmë

Ish deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj, ka deklaruar në ‘A2 CNN’ se kauza e Partisë Demokratike ka fuqi të madhe, ndërsa theksin e vuri...

Bardhi: 2 mënyrat se si mund të mbrohet shteti, nga sundimi mafioz

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi në një deklaratë për mediat tha se kryeministri Rama e ka kthyer vendin mbrapa 30 vite, me...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...