E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

“Rroftë Monika Kryemadhi”, gruaja në Fier sikletos Ramën, si reagon kryeministri

Gjatë takimit me vajza e gra në Fier, kryeministri Rama është përballur me një skenë të papritur. Teksa në fund të takimit po kërcente me vajza e gra, nën ritmin e muzikës, një nga të pranishmet ka provokuar disi kryeministrin, teksa ka thirrur në mes të sallës “Rroftë Monika Kryemadhi”.

Por, si gjithnjë i gatshëm për të kthyer çdo situatë në batutë, Rama i përgjigjet:

“Kërce! Lëre Kryemadhin!”.

Duket se tensionet dhe situata politike është e pamundur të mos ndërhyjë në çdo festë apo ditë simbolike në Shqipëri, siç është edhe kjo e sotmja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rama thirrje Serbisë nga Prishtina: Manovrat teatrale nuk mbrojnë qytetarët

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...