E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

fshatrat

Fshatrat në Itali japin ofertën e pazakontë, 700 euro në muaj kush do që të jetojë aty

Një rajon i nënpopulluar në Itali, u ofron të ardhurve të rinj 700 euro në muaj për 3 vite, nëse do të pranojnë të...

Hajdari: “Ç’kusur kam të më akuzojnë se jam palë me ju?”, si ia kthen Rama

Deputetja Rudina Hajdari tha nga foltorja e Kuvendit se është e pamundur që Shqipëria të anëtarësohet në Bashkimin Evropian, për aq kohë sa fshatrat...

“Fshatrat e verilindjes po zbrazen”/Ipeshkvi: Kur shkoj për meshë, s’kam asnjë person të ri

Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta i ftuar këtë mbrëmje në studion e programit “A Shoë” ka folur për problemet sociale të...

Qyteti i Ballshit dhe fshatrat përreth pa energji elektrike, shkak moti i keq

Moti i keq me reshje dhe erëra të forta që ka përfshirë vendin tonë ka shkaktuar edhe probleme në disa qytete. OSHEE njofton se sipas...

Në fshatrat e braktisur shqiptarë, të moshuarit banorët e vetëm

Fermeri Adnan Bajramaji e përqafon, e shtrëngon në shpatulla dhe përshëndetet me turistin gjerman Ricardo Fahrig. "Atje jeni, Ricardo", thërret fermeri, i cili bashkë me...

Era e fortë dëmton linjat e tensionit të lartë, 10 fshatra pa energji elektrike  

Dhjetë fshatra në dy qendra administrative të Gramshit, kanë mbetur në terr prej 24 orësh. Mësohet se shkak i ndërprerjes së energjisë në Kukur dhe...

Remontet në linja, stakohet energjia në tre fshatra

Sot pritet të stakohet energjia elektrike për një rrugë dhe tre fshatra. OSHEE njofton se: “Për shkak të punimeve të planifikuara në kabinën Alba Flor 20...

Dëbora mbyll shkollat, fshatrat bllokohen në veri dhe jug-lindje

Të gjitha shkollat në Dibër, Kukës, zonat e thella të Elbasanit e Librazhdit si dhe në Korçe kanë bërë mësim me orar të shkurtuar,...

Fshatrat e Krujës rrezikohen prej përmbytjeve dhe mbeturinave të lumit Ishëm

Sërish Lumi Ishëm mbetet problematik dhe në këtë sezon dimëror për disa fshatra në zonën e Krujës. Frika e banorëve nga përmbytjet prej reshjeve...

Në Nivicën e humbur që tenton të kthehet në një pikë turistike

Lart në malet e jugut të Shqipërisë, një udhëtim përgjatë një rruge të vështirë të frekuentuar më shumë nga dhitë sesa nga makinat, të...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...