E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Hajdari: “Ç’kusur kam të më akuzojnë se jam palë me ju?”, si ia kthen Rama

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm

Gjatë ditëve të fundit, Ambasada Amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët shqiptarë mbi mënyrën e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata persona të cilët...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Zbulohet e vërteta e largimit të Veleshnjës

Pak ditë më parë u aludua se aktori i humorit Rezart Veleshnja, kishte pasur një zënkë me moderatoren Luana Vjollca, dhe për këtë arsye...

Rekord infektimesh në Itali/ Rajonet fillojnë të mbyllen nga kjo fundjavë

Sikundër u njoftua më herët, Italia do të nis me masat e reja kufizuese, në tentativë për të ulur numrin e të infektuarve. Vala...

“Kam kaluar koronavirusin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

Deputetja Rudina Hajdari tha nga foltorja e Kuvendit se është e pamundur që Shqipëria të anëtarësohet në Bashkimin Evropian, për aq kohë sa fshatrat e vendit vuajnë ende për bukë, ujë, drita dhe infrastrukturë.

Hajdari u shpreh se shëndetësia ndodhet në gjendje mjerane. Ndërsa sa i përket rrugëve, deputetja tha se nuk është bërë asnjë rrugë e re, por i është vendosur trau mijëra qytetarëve që nuk kanë mundësi të paguajnë tarifë.

“Jemi në një situatë të vështira që nuk kemi qenë ndonjëherë më parë. Shëndetësia ka qenë e kapur nga tenderat e disa ministrave që kanë qenë këtu më përpara. Ju flisni për rrugë, por nuk keni bërë asnjë rrugë të re”, deklaroi Hajdari.

Gjithashtu, Hajdari përfundoi fjalën e saj, duke thënë se: “Ç’kusur kam unë të merrem me kusuret e kundërshtimeve, me çdo gjë që kanë ndodhur më përpara?

Ç’kusur kam unë që opozita të më akuzoj se jam palë me ju?

Unë kam bindjet e mia, dhe do të qëndroj deri në fund bashkë me grupin parlamentar, sepse luftojmë për fëmijët tanë. Mos bëni propagandë të dalë boje tashmë”, u shpreh Hajdari.

Ndërkohë, menjëherë e ka marrë fjalën kryeministri Rama, i cili i është përgjigjur Hajdarit duke i thënë se këto janë kusuret e politikës dhe nuk mund t’i ankohet askujt për zgjedhjen që ka bërë.

Fjala e Ramës:

Këtë kusur vetë e keni zgjedhur kur keni vendosur të merreni me politikë. Për fat të keq politika në këtë vend kështu e ka.

Lexo edhe :   Shëndetësia në kolaps, Basha: Zgjidhja emergjente, rritja e numrit të testimeve

Sa i takon kusurit tuaj që ju thonë gjëra që s’doni t’i dëgjoni, më besoni që s’jeni vetëm. Por është pjesë e zgjedhjes që bëjmë. Është e drejta dhe puna juaj, nuk mund t’i ankohemi askujt. Gjithsecili ka kusurin e vet.

Lexo edhe :   Ministri i Jashtëm grek: Do e zgjidhim bashkë çështjen e ligjit të luftës

Sa i përket retorikës, nuk është fjalë e keqe retorika. Mos e përdorni si fjalë të keqe. Retorika është art më vete, demagogjia është fjalë e keqe.

Jeni e mirëseardhur t’i thoni idetë tuaja. Duke folur për ide, nuk është se keni thënë ide, po flisni për nevojën e idesë. Mos bëni si ata para jush, s’keni bërë asnjë rrugë. Po jua përsëris, me mandatet e qeverisë suaj janë bërë shumë tendera rrugës, por asnjë rrugë e vetme nuk është ndërtuar deri sot. Ne kemi shlyer borxhet për ato rrugët dhe na ka shkuar shumë shtrenjtë ajo rrugë-rrugë-rrugë! Pres të na sfidoni me fakte, jo me demagogji!/ Tirana Today 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...