E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

fshat

Burkina Faso/ Ekstremistët masakrojnë një fshat të tërë për shkak të fesë

24 persona kanë mbetur të vdekur pas një sulmi me armë në një kishe protestante në një fshat të Burkina Fasos. Sipas raportimeve, disa...

Në këtë vend Viti i Ri u festua në mesditë

Një ngjarje e pazakontë është shënuar në një fshat të vogël në Spanjë, ku banorët e filluan dekadën e re të martën në mesditë, Në...

“Do takonte të dashurën”, si ra në kurthin e karabinierëve trafikanti shqiptar

Një 29-vjeçar shqiptar përfundoi në prangat e policisë italiane ditën e djeshme; pasi Belgjika kishte lëshuar një urdhër-arresti ndaj tij për trafikim të qenieve...

Shkoi në fshat të mblidhte prodhimet, dalin detaje për ekzekutimin e shkodranit

Detaje të tjera kanë dalë në dritë sa i përket ngjarjes që tronditi Shkodrën këtë mesditë. Gjergj Krygja, 43-vjeç mbeti i vrarë si pasojë e...

VIDEO/ Nuk iu shtroi rrugën, banorët marrin zvarrë me makinë kryetarin e fshatit

Banorët e një fshati në Meksikë, të pakënaqur nga puna e kryetarit të fshatit, e kanë nxjerrë jashtë nga zyra e tij dhe e...

Në këtë fshat shqiptar shkolla s’ka nisur ende/ S’ka drita dhe tualete

Në fshatin Plan i Bardhë në Bashkinë Klos shkolla nuk ka filluar. Prindërit shprehen për “Top Channel” se refuzojnë t’i dërgojnë fëmijët në shkollë...

Vendi ku lindin vetëm vajza prej 12 vitesh, ofrohet shpërbim për ata që lindin djem

Prej 12 vitesh, një fshat i vogël i pozicionuar në juglindje të Polonisë nuk sheh më djem, pasi lindin vetëm vajza. Bëhet fjalë për...

Në këtë fshat në Indi të gjithë luajnë shah, ja cila është arsyeja e veçantë!

Rreth 50 vjet më parë, fshati Marotikal në rajonin e Keralas në Indi, ishte si të gjithë fshatrat e tjerë. Banorët e tij meshkuj,...

Bëri kërdinë me vjedhje në fshat, arrestohet 42-vjeçari sarandjot

Një 42 vjeçar i shpallur në kërkim për vjedhje ka përfunduar në prangat e policisë së Sarandës. Shtetasi Y.Gj., banues në fshatin Çukë, akuzohet...

Dy mësues sfiduan shtetin/ Donald Dervishi, kandidat për çmimin “Vullnetari i vitit”

Padiskutim që Donald Dervishi dhe Borsion Spaho mund të cilësohen si heronj të kohëve moderne. Më në fund, të dy mësuesit bënë realitet ëndrrën...

Të fundit

Gjobiten me 2 milionë lekë dy persona në Kurbin, policia ndan pamjet nga aksioni

Dy persona janë proceduar penalisht dhe janë gjobitur me masë administrative 2 milionë lekë të reja secili, pasi u kapën duke gërryer shtratin e...

I zaptoi tokën dy vëllezërve të tij dhe i rrahu, arrestohet 43-vjeçari

Policia e Tiranës bën me dije se ka arrestuar tre persona, pasi akuzohen për veprën penale “Dhunë në familje”. Shtetasi A. I., 43 vjeç, pas...

Paketa bilionëshe e Ursula von der Leyen

Të paktën 1000 miliardë euro do të mobilizojë presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen për rindërtimin pas krizës së Coronës. KE kërkon...

“Do ta ndërtojmë me forcat tona”/ Rama premton realizimin e një tjetër projekti

Kryeministri Edi Rama ka premtuar se do të ndërtohet shumë shpejt edhe HEC-i i Skavicës. Sipas kryeministrit, Skavica do jetë një vepër e vështirë, por...

“Më i madhi në rajon”/ Rama tregon projektin që do të ndërtojë kompania franceze

Kryeministri Edi Rama bën me dije se kompania franceze “Voltalia as” është fituese e ankandit ndërkombëtar për parkun fotovoltaik të Karavastasë. Kreu i qeverisë e...
WhatsApp KONTAKTO TT