E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Indi/ Krokodili ”shëtit” nëpër rrugët e fshatit, tmerrohen banorët (Video)

Banorët e një fshati në jug të Indisë, u tmerruan ditën e sotme, pasi në rrugë panë një krokodil duke ecur. Pamjet e transmetuara nga BBC, tregojnë krokodilin nëpër rrugët e fshatit, pasi kishte dalë nga një lumë aty pranë.

Fshatarët e frikësuar, menjëherë thirrën për ndihmë dhe më pas stafi i shërbimit pyjor kapi krokodilin dhe e dërgoi përsëri në lumë.

India është një ndër shtetet që shumë shpesh ndodhin gjëra të tilla, kur kafshët pushtojnë rrugët e qyteteve të ndryshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...