E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

indi

India autorizon vaksinën Covid-19 të Novavax për përdorim urgjent

Kontrolluesi i përgjithshëm i barnave në Indi i dha autorizimin e përdorimit urgjent për vaksinën Covid-19 të Novavax, tha kompania në një deklaratë të...

Indi/ Shefi i Shtabit të Mbrojtjes, mes 13 viktimave nga rrëzimi i helikopterit

Zyrtari më i lartë ushtarak i Indisë humbi jetën të mërkurën, kur një helikopter i Forcave Ajrore Indiane (IAF) me 14 persona u rrëzua...

Indi/ Reshjet e shirave dhe rrëshqitjet e dheut, 14 persona kanë humbur jetën

Të paktën 14 njerëz mbetën të vrarë nga rrëshqitja e dherave dhe aksidente, të lidhura me përmbytjet e shkaktuara nga reshjet rekorde të musoneve...

Rrufeja i merr jetën 69 personave në Indi, 11 prej tyre po bënin ‘selfie’

Të paktën 69 vetë u goditën nga rrufeja në Indi, ndër ta 11 viktima, teksa po bënin selfie ndërsa stuhitë po godisnin vendin, tha...

Skandal me vaksinat në Indi/ 2,500 personave u injektohet ujë me kripë

Mijëra vetë kanë rënë pre e një mashtrimi në Indi, ku njerëzve u janë dhënë vaksina të rreme kundër koronavirusit. Një sërë personash kanë...

100.000 vakte falas në ditë, ja mensa më e madhe dhe më e vjetër në botë

Qyteti i madh i Amritsar, që ndodhet në shtetin e Panxhabit në veri të Indisë, është i famshëm mbi të gjitha sepse aty ndodhet...

Indi/ Krokodili ”shëtit” nëpër rrugët e fshatit, tmerrohen banorët (Video)

Banorët e një fshati në jug të Indisë, u tmerruan ditën e sotme, pasi në rrugë panë një krokodil duke ecur. Pamjet e transmetuara...

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

Zhvillimet kryesore në 24 orët e fundit në botë 1- Netanyahu nuk ikën nga rezidenca e kryeministrit: I vendoset afat deri në 10 korrik 2- Qeveria...

Indi/ Automjeti i parkuar zhduket në disa sekonda (Video)

Një automjet i parkuar, u zhduk brenda pak sekondave, pasi toka poshtë saj u ça. Ngjarja ndodhi në Mumbai të Indisë, teksa mësohet se...

Indi/ Në Mumbai shembet ndërtesa nga shirat, 11 të vdekur dhe 18 të shpëtuar

Nju Delhi (dpa) Njëmbëdhjetë njerëz u raportuan sot të vdekur në kryeqendrën indiane  ekonomike, Mumbai, kur një ndërtesë u shemb pas shirave të dendur. Ndërtesa trekatëshe...

Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...