Bota

VIDEO/ Nuk iu shtroi rrugën, banorët marrin zvarrë me makinë kryetarin e fshatit


               Publikuar në : 15:01 - 09/10/19 Enno

Banorët e një fshati në Meksikë, të pakënaqur nga puna e kryetarit të fshatit, e kanë nxjerrë jashtë nga zyra e tij dhe e kanë tërhequr zvarrë me makinë.

Sipas mediave të huaja, ishte ndërhyrja e policisë ajo çfarë e shpëtoi kryetarin Jorge Luis Escandon Hernandez, për të cilin raportohet se nuk ka marrë lëndime të mëdha. Fermerët kërkojnë nga kryetari që ai të përmbushë premtimin e tij për riparimin e një rruge lokale, ndërsa mësohet se ky është sulmi i dytë i bërë ndaj tij.

Escandon u shpreh se do t’i padisë personat e dyshuar për rrëmbim dhe vrasje në tentativë. Ndërkohë, disa persona u lënduan në përleshjen mes forcave policore dhe personave që kishin marrë pjesë në rrëmbimin e kryetarit.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT