E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Meksikë

FOTO/ Ekzekutohet gazetari në mes të qytetit

Një gazetar meksikan që punonte në një radio, është qëlluar për vdekje në Veracruz të enjten, sipas stacionit të tij dhe autoriteteve shtetërore. Jacinto...

Të shtëna me kallashn*kov gjatë ndeshjes së futbollit, viktima dhe të plagosur

Në Meksikë, një person ka qëlluar me kallashnikov gjatë një ndeshje futbolli. Mediat e huaja raportojnë se gjatë një ndeshje futbolli të turneut “Mi...

E rëndë në Meksikë, grupi i armatosur rrëmben 21 persona

Në Meksikë persona të armatosur bastisën qytetin Pantelho të provincës Chiapas, dogjën disa shtëpi, automjete dhe rrëmbyen 21 persona. Zyrtarët në Chiapas thanë se rreth...

Autostrada e ”vdekjes” në Meksikë, rruga ku njerëzit kalojnë dhe zhduken

Rreth 50 persona kanë rezultuar të zhdukur që prej udhëtimit të tyre midis qendrës industriale të Meksikës, Monterrey dhe qytetit kufitar të Nuevo Laredo,...

Meksikë/ Gropa e madhe zgjerohet çdo ditë, autoritetet nxjerrin dy qentë

Një gropë e madhe që u shfaq në fund të majit në një fermë, në Meksikën qendrore, është zgjeruar më shumë se një fushë...

Krijohet një gropë misterioze në Meksikë, kërcënim serioz për banorët

Një gropë e madhe në Meksikën qendrore po kërcënon shtëpitë e banorëve në Santa Maria Zacatepec. Familja Sanchez e cila jeton në këtë zonë,...

Meksikë/ Karteli ka gjetur emrat e policëve, shkon i vret nëpër shtëpi

Associated Press Meksiko Siti- Karteli famëkeq i dhunshëm i Jalisco-s i është përgjigjur fushatës së Policisë së Meksikës "përqafime, jo plumba" me fushatën e vet:...

Meksikë/ Banorët tentojnë të varin zyrtarin: Nuk mbajti premtimet (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku një kandidat për kryetar bashkie gjatë fushatës në San Cristobal de las Casas, është zënë...

FOTO/Meksikë, arrestohet kanibali që hante të dashurat e tij

Bie në pranga 72-vjeçari që hante të dashurat. Policia në Meksikë zbuloi të mërkurën, pjesë të trupit të një 34-vjeçareje të shpallur në kërkim...

Meksikë / Shembet mbikalimi hekurudhor i Mexico City , 20 të vdekur

Meksikë Njëzet njerëz humbën jetën, përfshirë fëmijë, dhe 49 të tjerë u dërguan në spital kur një mbikalim hekurudhor u shemb në mes të rrugës...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...