E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Etiketa

fermeret

Balla tallet me Bashën: Luli çohet vonë, s’ka marrë vesh që takuam fermerët

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka ironizuar kryedemokratin Basha sa i takon takimit me fermerët. Reagimi i Ballës vjen pas...

Rama zbardh debatet me fermerët dhe tregon për çfarë ranë dakord

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur takimin që pati me fermerët, të cilit ishin duke protestuar para Parlamentit. Kreu i qeverisë ka pasur një bisedë...

Kryemadhi del me tre propozime për fermerët, nuk lë pa ‘thumbuar’ Ramën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka propozuar tre amendamente lidhur me fermerët. Në fjalën e marrë në Kuvend, Kryemadhi kërkoi që ndihma konkrete për...

Deputeti hedh shashkën e radhës: Flitet për satelitët por traktorët nuk ndizen

Deputeti demokrat Samir Korreshi, është bërë pjesë e protestës së fermerëve të Lushnjës para Kuvendit. Në një prononcim për mediat, Korreshi u shpreh se...

Protesta/Rama i befason të gjithë: Të vijë edhe ai me dy gishtat lartë

Sot përpara Kuvendit kanë dalë në protestë fermerët, të cilët kanë qenë duke pritur kryeministrin Edi Rama që të futej në seancë plenare. Kreu i...

Programi i mbështetjes për bujqësinë, vetëm 40% e fondeve shkuan për fermerët

Fondet nga programi i mbështetjes për bujqësinë dhe zhvillimin rural arritën në 3.5 miliardë lekë në vitin 2020, por vetëm 40 për qind e...

Basha fermerëve në Peqin: Pas 25 prillit do ju mbështesim në të gjitha mënyrat!

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një takim me fermerët në fshatin Pajovë të Peqinit, tregoi planin e PD për bujqësinë. Basha : “Fatura e...

Shkëlqim Hajdari apel sipërmarrësve: “Të prodhojmë e konsumojmë shqip” (VIDEO)

Falë motit të ngrohtë e klimës së favorshme, kjo e favorizon vendin tonë duke e kthyer në një burim ideal të prodhimit organik, e...

Ja si qeveritë antishqiptare e zhytën popullin rural në mjerim

Nga: Mentor Kikia Duhani ka qenë kultura që përbënte zërin e dytë më të rëndësishëm të eksporteve shqiptare pas kromit, në kohën e ekonomisë së...

“Zgjidhëm hallin e fermerëve”, Rama jep lajmin fantastik për këtë zonë

Rama ka ndarë me ndjekësit në profilin e tij në Facebook, pamjet nga një tjetër investim shumë i rëndësishëm. Kreu i qeverisë ka treguar pamjet...

Të fundit

FMN: Shqipëria me varfërinë më të madhe në rajon

Pandemia dhe tërmeti rritën varfërinë në Shqipëri, ndërsa ajo vijon të jetë më e larta në rajon. Në Shqipëri, në vitin 2020, që përkon...

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...