E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

United luan “gjithçka për gjithçka” në Paris, Roma duhet të mos pësojë

Një humbje ka provuar Ole Gunnar Solskjaer që kur është ulur në pankinën e Manchester United, e pikërisht atë kërkon të zhbëjë, kur djajtë e kuq të zbresin në “Parc De Prince” për tu ndeshur me Paris Saint Germain, në Champions League. Francezët janë të fortë në pozita me dy gola të shënuar e pa pësuar në Old Trafford, por duhet të bëjnë përsëri pa dy kampionët e tyre Neymar e Cavani të dëmtuar.

Skuadra e Tuchel, që vjen nga fitorja me Caen në kampionat, beson tek një Mbappe në formë brilante, e tek një Di Maria, që kundër ish-skuadrës së tij dhuroi një nga perfomancat më të mira të sezonit. United nuk është një skuadër që ka problem fushën, ndaj dhe anglezët do të kërkojnë të përmbysin rezultatin duke provuar gjithçka për gjithçka. Solskjaer ka rigjetur edhe golat e Lukakut, ndërsa fitorja me përmbysje 3-2 ndaj Sauthampton ka rritur besimin në skuadër, që gjithsesi nuk mund ti lejojë parisienëve shënimin e ndonjë goli.

Në një moment vërtetë të vështirë, Roma përgatitet për transfertën decisive të Portos në Champions League. Di Francesco luan gjithçka e klubi nuk mund të heqë dorë kaq lehtë nga paratë e kualifikimit në çerekfinale. Me zhgënjimin e humbjes 3-0 në derbi, në Portugali verdhekuqtë me shumë mundësi duhet të bëjnë edhe pa kualitetet e Javier Pastore.

Ish-lojtari i PSG duket i destinuar për tribunën e ‘do Dragao’ për shkak të episodit të ndodhur në derbin me Lazion ku reagoi keq në momentin që Di Francesco i kërkoi të futej në lojë. Verdhekuqtë kanë rikuperuar Karsdorp e Schick dhe ky është një lajm pozitiv. Italianët kanë një rezultat 2-1 për të mbrojtur, por nuk mund të lejojnë të pësojnë asnjë gol, që do ti flakte jashtë kompeticionit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...