E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Suarez dhe Puyol festojnë eliminimin e Realit nga Champions, ja çfarë shkruajnë

Eliminimi i Real Madrid nga Champions League duket se e ka gëzuar shumë sulmuesin e Bracelonës, Luis Suarez. Ish sulmuesi i Liverpulit pas ndeshjes ka reaguar në Twitter pas triumfit të Ajax në Bernabeu, skuadrës së tij para se të transferohej në “Anfield”.

Në faqen zyrtare të klubit holandez që postoi rezultatin e ndeshjes, Suarez shkroi: “Urime, kam qenë gjithmonë një tifoz i Ajax.”

Sulmuesi i Barcelonës nuk është i vetmi yll i lidhur me Barcelonën që ka komentuar humbjen e Los Blancos në Bernabeu. Ish kapiteni i klubit katalanas Carlos Puyol ka shkruat: “OMG” dhe më pash shkruan: “Urime për @AFCAjax, jo vetëm për të fituar një ekip si @ realmadrid, por për mënyrën se si e kanë bërë atë”.

Real Madrid ishte favorit për të shkuar në çerekfinale, pasi ndeshjen e parë në Holandë e kishte fituar me rezultatin 2-1, por Ajax tronditi gjigantët spanjollë duke iu shënuar plot 4 gola.

Ajaxin siguroi një vend në çerekfinale të Ligës së Kampionëve për herë të parë që nga 2003. Ishte hera e parë pas 22 vitesh që skuadra holandeze kishte përmbysur një rezultat pasi kishte humbur në Amsterdam.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...