E mërkurë, 30 Shtator, 2020
23 C
Tirana

“Do takonte të dashurën”, si ra në kurthin e karabinierëve trafikanti shqiptar

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Pse konflikti Armeni-Azerbajxhan, mund t’i kushtojë Shqipërisë qindra miliona euro

Armenia dhe Azerbajxhani, po përplasen sërish mbi rajonin e kontestuar të Nagorno-Karabakut. Deri tani luftimet kanë shkaktuar dhjetëra të vrarë, dhe qindra të plagosur....

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Gruaja e Lefter Zhidrus tregon si ka lindur konflikti me fqinjët

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua pak ditë më parë nga RENEA, ka treguar se si ka lindur konflikti me fqinjët. E...

Një 29-vjeçar shqiptar përfundoi në prangat e policisë italiane ditën e djeshme; pasi Belgjika kishte lëshuar një urdhër-arresti ndaj tij për trafikim të qenieve njerëzore.

Sipas mediave të shtetit fqinj, shqiptari u arrestua teksa po shkonte të vizitonte të dashurën e tij në fshatin Monteroni d’Arbia, afër Sienës.

Autoritetet vendase ishin të bindur se 29-vjeçari do të shkonte një ditë në fshatin toskan. Për rrjedhojë, ata vendosën të vëzhgonin shoqen e tij.

I riu shqiptar akuzohet për përfshirje në një grup shqiptar trafikantësh njerëzorë. Kjo organizatë kriminale merrej me futjen e paligjshme të emigrantëve në Evropë që vinin nga Azia dhe Afrika.

Lexo edhe :   Silvio Berluskoni, si e ka dominuar Italinë një nga politikanët më të pazakontë në botë
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Këngëtarja e famshme i jep fund martesës, s’do ta besoni për çfarë është paditur nga ish-vjehrri

Kelly Clarkson dhe partneri i saj Brandon Blackstock, i dhanë fund martesës në qershor të 2020-ës. Por drama në jetën e saj nuk përfundon...

Reforma në Drejtësi/ Soreca takon kryetaren e KED, Vitore Tusha

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, zhvilloi sot një takim me kryetaren në detyrë të KED dhe Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha. Soreca u shpreh...

Arti i vështirë i përkthimit, dita kur bëhen bashkë studiues, përkthyes dhe personalitete të njohura të kulturës

Sot, në kuadër të Ditës Botërore të Përkthimit, Muzeu Historik Kombëtar në bashkëpunim me Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit organizuan simpoziumin me temë...

Moti për nesër me vranësira dhe reshje lokale shiu

Dita e enjte parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Përgjatë relieveve malore në Veri dhe në qendër të vendit, reshje shiu...

Personi i parë i shëruar nga HIV humb jetën nga një tjetër sëmundje

Personi i parë i kuruar nga virusi HIV, Timothy Ray Brown, ka humbur jetën nga kanceri. 54-vjeçari u shërua më shumë se një dekadë më...