E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Florenc Hoxha

Florenc Hoxha lë burgun, gjykata vendos “arrest shtëpie”

Gjykata ka ndryshuar masën për ish-shefin e Policisë Bashkiake, Florenc Hoxha. Ky i fundit ka lënë qelinë e burgut, pasi gjykata vendosi masën “arrest...

Gjykata e Tiranës lë në burg Florenc Hoxhën

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg ish-drejtorin e Inspektoratit Ndërtimor të Bashkisë së Tiranës, Florenc Hoxha, dhe 5 protestuesit e tjerë të cilët...

Zbulohet partneri ‘misterioz’ i gazetares britanike, së cilës i ndalohet qëndrimi në Shqipëri

Dy ditët e fundit po lakohet shpesh emri i gazetares britanike shtatzënë, të cilës i ndalohet qëndrimi në Shqipëri. Mbarë opinioni publik është ‘ngritur në...

Arrestimi i Florenc Hoxhës prek deputetët demokratë: Ta tërheqim zvarrë Ramën

Gjykata e Tiranës ka dhënë masat e sigurisë për 19 të arrestuarit në protestën e 16 shkurtit, ku la në burg edhe ish- kreun...

Prishi kërpudhën e Ramës, “arrest me burg” për ish-drejtorin e policisë

“Arrest me burg” është masa e sigurisë dhënë për ish-kreun e Policisë Bashkiake të Tiranës, Florenc Hoxha, i cili ishte pjesëmarrës në protestën e...

Protesta/Ish-kreu i Policisë Bashkiake të Tiranës mes të arrestuarve

Policia reagoi në mënyrë zyrtare lidhur me numrin e personave të arrestuar për protestën e së shtunës. 15 është numri i personave të prangosur...

Çfarë s’u pa/Sherr në protestë, Florenc Hoxha shtyn të moshuarën

Një grua në moshë, simpatizante e PS-së është përplasur me protestues të PD-së dhe LSI-së. Mësohet se gruaja ka kërkuar llogari për 21 janarin,...

Të fundit

Kina miraton një ligj të ri: Stop mësimit intensiv pas shkollës

Kina ka miratuar një ligj arsimor që synon të zvogëlojë presionin e detyrave të tepërta të shtëpisë dhe mësimit intensiv pas shkollës, thonë mediat...

“Pse gënjen Rama për sekret”? Basha reagon për komisionin “Becchetti”

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u ndal tek kërkesa e opozitës për të ngritur tre komisione hetimore. Ai tha...

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...