E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Prishi kërpudhën e Ramës, “arrest me burg” për ish-drejtorin e policisë

“Arrest me burg” është masa e sigurisë dhënë për ish-kreun e Policisë Bashkiake të Tiranës, Florenc Hoxha, i cili ishte pjesëmarrës në protestën e opozitës gjatë së shtunës.

Gjykata caktoi masat për 19 të arrestuarit e protëstës në datën 16 shkurt. Seanca u ndoq nga një numër i madh deputetësh të PD-së, e ndërsa masat e sigurisë u dhanë nga gjykatësja Rexhina Merlika.

Florenc Hoxha, “arrest me burg”

Emanuel Nallbani, “arrest shtëpie”

Naim Haxhiu, “arrest shtëpie”

Andon Gjini, “arrest shtëpie”

Resul Daci, “arrest me burg”

Suzana Dimushi, “detyrim paraqitje”

David Linati, “arrest shtëpie”

Hasan Jakupi, “detyrim paraqitje”

Ilir Hamedini, “arrest me burg”

Festim Taku, “arrest shtëpie”

Sajmir Rexhepi, “arrest me burg”

Mitat Fieraku, “detyrim paraqitje”

Lefter Jakupi, “detyrim paraqitje”

Pellumb Shelna, “detyrim paraqitje”

Veljon Dine, “arrest shtëpie”

Ndue Tuci, “arrest shtëpie”

Shpresa Lini, “detyrim paraqitje”

Agim Peposhi, “arrest me burg”

Ferit Dankshi, “arrest me burg”

Të arrestuarit akuzohen për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Goditje për shkak të detyrës”, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...