E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Zbulohet partneri ‘misterioz’ i gazetares britanike, së cilës i ndalohet qëndrimi në Shqipëri

Dy ditët e fundit po lakohet shpesh emri i gazetares britanike shtatzënë, të cilës i ndalohet qëndrimi në Shqipëri.

Mbarë opinioni publik është ‘ngritur në këmbë’, dhe kërkon rinovimin e lejes për gazetaren Alice Taylor e cila është shtatzënë me një djalë shqiptar, në fakt aspak i panjohur.

Partneri i Alice quhet Eri Hoxha, dhe është vëllai i Florenc Hoxhës, ish kreut të Policisë Bashkiake në Tiranë, i cili u vu në prangat e policisë mbrëmjen e protestës së 16 shkurtit.

Edhe vetë Eri Hoxha është i proceduar nga policia për protestën e dhunshme të opozitës, pasi ka qenë një nga protagonistët e kësaj proteste.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...