E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Florenc Hoxha lë burgun, gjykata vendos “arrest shtëpie”

Gjykata ka ndryshuar masën për ish-shefin e Policisë Bashkiake, Florenc Hoxha. Ky i fundit ka lënë qelinë e burgut, pasi gjykata vendosi masën “arrest shtëpie”.

Florenc Hoxha u arrestua pas protestës së opozitës së bashkuar më 16 shkurt. Policia e arrestoi atë natën vonë gjatë një aksioni në shtëpinë e tij, ndërsa në videon e publikuar nga mediat, ai shante shtetin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...