E martë, 24 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

fiton

Më 25 Prill fiton bojkoti, kjo duket qartë

Nga Ben Andoni Ka një vështirësi publike për të zbërthyer propozimin e fundit të PS-së dhe sjelljen me ekuivokë të PD-së dhe LSI-së. Formula, e...

Messi fiton betejën ligjore për të regjistruar mbiemrin si markë

Gjykata më e lartë e BE i ka dhënë të drejtën futbollistit Lionel Messi që ta regjistrojë mbiemrin e tij si një markë tregtare. Pas...

VIDEO/ Shqipëria mund Bjellorusinë, Cikalleshi-Bare ndëshkojnë kundërshtarin

Shqipëria e nis me një futboll të bukur dhe tre pikë aventurën në Nations League. Djemtë e Edi Rejës zhvilluan një ndeshje shumë të...

Laçi mposht Luftëtarin, rrëmben vendin e tretë në klasifikim

Laçi ka marrë tashmë vendin e tretë në renditjen e përgjithshme, pasi fitoi me rezultatin 3-1 ndeshjen e radhës përballë Luftëtarit. Kurbinasit ishin superiorë në...

Zgjedhjet parlamentare në Sllovaki, fiton partia opozitare

Janë mbajtur ditën e djeshme zgjedhjet parlamentare në Sllovaki. Partia opozitare (OLaNO) ka fituar zgjedhjet parlamentare me një fitore të jashtëzakonshme. Udhëheqësi i OLaNO, Igor Matoviç...

Ja sa para parashikohet të fitojë sonte Inter

Deri në 5.5 milion euro...kjo është shuma që pritet të fitojë skuadra italiane Inter nga derbi kundër Milan. Kujtojmë se ky është fitimi i katërt...

Kompania italiane fiton marrëveshjen për përmirësimin e rrugës së lumit Vlorë

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka bërë me dije, se është përzgjedhur kompania ndërtimit me qendër në Itali INC si fituesja e tenderit për azhurnimin...

Kush fiton nga Mini-Shengeni/ Shqipëria bilanc tregtar pozitiv vetëm me Kosovën

Teksa tre shtete të Ballkanit, Shqipëria, Maqedonia dhe Serbia po shkojnë drejt krijimit të një Mini-Shengeni ballkanik, vendi ynë në fakt ka lidhje më...

Zgjedhjet në Britani, ja kë nxjerrin sondazhet fitues

Ditën e djeshme u zhvilluan në Britaninë e Madhe zgjedhjet vendore. Qendrat e votimit janë mbyllur në orën lokale 22:00, teksa disa momente më vonë...

Sebastian Kurz fiton zgjedhjet në Austri

Partia Popullore e Austrisë (ÖVP) e ish-kancelarit Sebastian Kurz ka fituar zgjedhjet parlamentare në Austri. Ish-partneri në koalicion FPÖ ka shënuar rënie serioze. Partia...

Të fundit

Uzuni i shënon Juventusit, shqiptari feston si Ronaldo (Video)

Myrto Uzuni ka befasuar Juventusin duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij, Ferencvaros.  Sulmuesi shqiptar ka realizuar në minutën e 19-të të takimit që...

Maqedonia e V. regjistron 15 viktima dhe 1,039 të infektuar me koronavirus

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të hënën 15 viktima, 1,039 persona të infektuar dhe 998 të shëruar me Covid-19. Të dhënat e publikuara nga Instituti...

Muka: Vaksina mund të vijë në fund të vitit tjetër në Shqipëri

Shpresat për kurimin nga Covid-19, janë bazuar të gjitha mbi zbulimin e vaksinës. Epidemiologu, Taulant Muka në një intervistë për ''RTV Ora'', ka treguar se...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Si funksionon tranzicioni në SHBA, lëvizjet e Biden deri kur të marrë detyrën

Duke filluar nga tani e deri në inaugurimin e tij më 20 janar, Presidenti i zgjedhur Joe Biden do të fillojë të ndërtojë administratën...