E martë, 23 Shkurt, 2021
2 C
Tirana

VIDEO/ Shqipëria mund Bjellorusinë, Cikalleshi-Bare ndëshkojnë kundërshtarin

Shqipëria e nis me një futboll të bukur dhe tre pikë aventurën në Nations League. Djemtë e Edi Rejës zhvilluan një ndeshje shumë të mirë dhe ia dolën të mposhtin 0-2 Bjellorusinë në Minskun e largët.

Sokol Cikalleshi zhbllokoi shifrat në mesin e pjesës së parë pas një topi të marrë nga kapiteni Hysaj. Sulmuesi nga Kavaja dhuroi një goditje të fortë nga jashtë zone, duke mposhtur portierin vendas.

 

30-vjeçari (goli i gjashtë për të në kombëtare) i ishte afruar golit edhe më parë, njësoj si Rey Manaj me një kthesë të bukur. Kombëtarja nuk i la asnjë mundësi kundërshtarëve të rrezikonin në 45 minutat e para, teksa goli i qetësisë dhe sigurisë erdhi në minutën e 79-të.

 Kundërsulm perfekt i djemve tanë, kombinime të bukura dhe të shpejta mes Keidi Bares dhe Odise Roshit, me mesfushorin e Malagas që realizoi falë një diagonaleje të saktë (goli i dytë me kombëtaren për 23-vjeçarin).

Vendasit tentuan të shënonin një gol në minutat e mbetura, por Strakosha nuk e lejoi diçka të tillë. Nisje fantastike, tre pikë, lojë e bukur, moral i lartë, teksa ndeshja e radhës është në shtëpi përballë Lituanisë në datë 7 shtator (20:45). /abcnews.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...