E enjte, 17 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Laçi mposht Luftëtarin, rrëmben vendin e tretë në klasifikim

Laçi ka marrë tashmë vendin e tretë në renditjen e përgjithshme, pasi fitoi me rezultatin 3-1 ndeshjen e radhës përballë Luftëtarit.

Kurbinasit ishin superiorë në këtë ndeshje dhe për shkak të presionit të vazhdueshëm ndaj kundërshtarit për të marrë fitoren e kërkuar i detyruan këta të fundit të shënojnë dy gola në portën e tyre me Kukën dhe Lalën. Ndërsa Luftëtari shënoi një gol në fund të takimit.

Vetëm tre javë na ndajnë tashmë nga fundi i kampionatit dhe Laçi duket se i ka hapur një garë të fortë durrsakëve të Teutës për një vend në Evropë për sezonin e ardhshëm.

Kalendari i ka rezervuar dy pretendentëve kryesore të Teutës dhe Laçit një përballje kokë më kokë në javën e fundit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...