E shtunë, 5 Dhjetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

finale

Finalja e parë do luhet në “Air Albania”/ Çfarë është Conference League?

Duke filluar nga sezoni 2021-2022, do të ngrejë siparin kompeticioni më i ri i UEFA-s, “UEFA Conference League”, i cili do ta zhvillojë finalen...

E bujshme/ Stadiumi “Air Albania” gati të presë finalen e madhe europiane

Pas disa nominimeve për finalet e Superkupës së Europës, duket se stadiumit “Air Albania” po i vjen dita që të luajë një finale europiane. Pas...

Finalja e madhe e Champions League, formacionet zyrtare të PSG-Bayern

Dita e finales, ora 21.00... PSG për historinë, Bayern për të treguar se modeli gjerman është i duhuri dhe garanton suksese sportive në vazhdimësi. Deri...

Interi synon finalen e parë europiane pas një dekade

Dhjetë vjet pasi fitoi tre trofetë më të rëndësishëm brenda një sezoni, Interi ka shansin të kthehet në një finale europiane. Nga sukseset e përjetuara...

Sevilla përballë United në betejën për finalen e Europa League

Do të zhvillohet sonte në mbrëmje në Rhein Energie të Koln, gjysmëfinalja e parë e Europa League. Përballë njëra-tjetrës do të jenë andaluzët e Sevilla...

Merkato përpara finales, Tirana prezanton zëvendësuesin e Albi Dokës

Albi Doka u largua drejt kampionatit kroat te Gorica dhe Tirana nuk ka humbur kohë për të siguruar një tjetër mbrojtës të djathtë. Pak orë...

Vllaznia: Tifozët të lejohen edhe në finalen tonë

Vllaznia i ka kërkuar Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), që në kërkesën e saj drejtuar autoriteteve për të lejuar luajtjen me tifozë të ndeshjes...

Kategoria Superiore, Vllaznia luan finalen për elitën me Besëlidhjen

Vetëm dy vjet pas rënies nga kategoria, Vllaznia përballet sërish me rrezikun e largimit nga elita e futbollit shqiptar. Kuqeblutë e mbyllën sezonin në vendin...

UEFA mund të anulojë finalen e ‘Champions League’ në Turqi, ja shkaku

Nënkryetari i UEFA, Michele Uva, ka folur rreth mundësive që finalja e ‘Champions League’, të mos mbahet në Stamboll ashtu siç është planifikuar. Shkak për...

“Zëri i Amerikës”: Zgjedhja e kryeprokurorit drejt fazës finale

Në Shqipëri, Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi sot listën zyrtare të kandidatëve në garë për Prokurorin e ri të Përgjithshëm. Pas vlerësimit të...

Të fundit

Imazhet e rralla të legjendës së sportit shqiptar (FOTO)

Publikohen fotot e rralla të mjeshtrit të Merituar të Sportit, Ajet Toska, i konsideruar si legjenda e atletikës shqiptare në garën e hedhjes se...

Të izoluar në 31 dhjetor? Silva Bino jep njoftimin e rëndësishëm

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, në një lidhje për "Report Tv", ka thënë se edhe...

Shuhet pronari i ‘Fax News’/Irfan Hysenbelliu, mesazh prekës për vëllain

Irfan Hysenbelliu, presidenti i televizionit 'News24', ka reaguar pas humbjes së të vëllait, Kasem Hysenbelliu. Presidenti i ‘Hysenbelliu Group’,  shpreh falenderimet në emër të...

Pacientët e COVID-19 me pasoja edhe pas muajsh të tërë

Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë pasojat e sëmundjes. Ata vazhdojnë të përjetojnë simptoma megjithëse...

Greqia raporton shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja 

Pavarësisht masave shtrënguese, Greqia vijon të ketë shifra tejet të larta të të infektuarve. Pandemia vijon të mbajë të mbërthyer Greqinë, e cila vijon të...