E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Edlira Naqellari

Tenderi i uniformave, gjykata nuk i jep celularin Edlira Naqellarit

Apeli i Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka rrëzuar kërkesën e ish-drejtoreshës së Agjencisë së Blerjeve të Përqendruara, Edlira...

U arrestua me urdhër të SPAK, rrëzohet kërkesa e ish-drejtoreshës Naqellari

GJKKO ka rrëzuar kërkesën e ish-drejtoreshës së Agjencisë së Blerjeve të Përqendruara, Edlira Naqellari, për t’i kthyer telefonin celular. Duke iu referuar Gjykatës së Posaçme...

Abuzimi me tenderin, jepet vendimi për ish-drejtoreshën e Prokurimeve Publike

Ish-drejtoresha e Prokurimeve Publike, Edlira Naqellari, do të vijojë të qëndrojë në qeli. Ajo përfundoi pas hekurave, pas zbulimit të tenderit abuziv me uniformat...

Skandali i uniformave, tetë të hetuarit më 30 korrik në Apel

Edlira Naqellari dhe 8 te hetuarit e tjerë për tenderin abuziv me uniformat e Policisë së Shtetit do të dalin para Gjykatës së Posaçme...

Zyrtarët e uniformave: “Jam me një veshkë, tani është sezoni i provimeve”

Zyrtarët e tenderit të uniformave të Policisë së Shtetit që ndodhen në qeli, kanë dhënë argumentet e tyre duke pretenduar lirinë. Ndër arsyet për...

Skandali i tenderit/Mjekët, këta “avokatë” të fshehtë të të akuzuarve

Ish-drejtoresha e prokurimeve publike në Ministrinë e Brendshme, Edlira Naqellari, e cila është një nga nëntë zyrtarët e ish-zyrtarët e arrestuar për tenderin abuziv...

A u dekonspirua operacioni i tenderave të uniformave? Dalin faktet e rënda

Abuzimi me tenderin e përzgjedhjes së kompanisë prodhuese të uniformave të Policisë së Shtetit, u kushtoi lirinë 8 zyrtarëve. Dy ditë më parë, Gjykata...

SPAK paralajmëron spastrime, nga kryebashkiakët tek zv.ministrja

Prej fillimit të muajit korrik, Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK), ka arrestuar zyrtarë dhe ish-zyrtarë të akuzuar për korrupsion përmes “shkeljes së barazisë në...

FOTO/Abuzimi me tenderin 2.8 mld lekë, SPAK del me njoftim zyrtar

SPAK ka zbardhur detajet e operacionit që çoi në arrestimin e 9 zyrtarëve të lartë të Ministrisë së Brendshme: emrat dhe akuzën për secilin...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...