E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Tenderi i uniformave të policisë, 1 vit burg për ish-drejtoreshën Naqellari

GJKKO ka dhënë dënimin për nëntë të arrestuarit, zyrtarë dhe ish-zyrtarë të Ministrisë së Brendshme për tenderin e uniformave të Policisë së Shtetit. Mësohet se ish-drejtoresha e Agjencisë së Blerjeve të Përqendruara Edlira Naqellari është dënuar me një vit burg.

Po ashtu janë dënuar nga 8 muaj deri në 1 vit burg Klevis Hasani, Flutura Cerkezi, Ani Omuri, Kreshnik Bejkaj, Fatmir Demneri, Mariglen Buzali, Gezim Mingaj dhe Anisa Bogdani.

Naqellari akuzohet për “shkelje të barazisë në tendera” lidhur me tenderin 28 miliardë lekë të uniformave të policisë. Naqellari u vu në pranga më 10 korrik bashkë me 9 persona të tjerë. Këta të fundit akuzohen për “shpërdorim detyre” dhe “shkelje të barazisë në tendera”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...