E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

edison begaj

Atentati në sy të fëmijëve/Kapet “polici” që tentoi të eleminonte Begajn

Policia e Vlorës ka arrestuar 36-vjeçarin Mitri Prifti i cili tentoi që të vrasë në derën e shtëpisë Edison Begaj. Mitri Prifti, 36 vjeç,...

KPK shkarkon gjyqtarin e akuzuar nga ministri Çuçi

Sot Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkoi nga detyra gjyqtarin e Vlorës, Albert Spiro, për shkak të problemeve me pasurinë. Vendimi për shkarkimin e...

Atentatori i lirë, familjarët kërkojnë lirimin e të fortit të Vlorës

Familjarët e Edison Begaj kërkojnë lirimin e tij, pasi u arrestua gjatë kontrolleve në lokale nga forcat RENEA. Në një prononcim për mediat, djali...

RENEA operacion blic. Kush është emri i njohur që i shpëtoi atentatit mafioz

Të shtritë në tokë në mes të lokalit. Këto janë pamjet e shpërndara nga ana e policisë, sa i takon operacionit të arrestimit të...

‘Polici’ qëlloi me armë të ‘fortin’ e Vlorës, gjendet makina e autorit

Detaje të reja janë zbardhur sa i takon atentatit ndaj Edison Begajt nga një person i veshur si efektiv. Burimet paraprake, ende jo zyrtare,...

“Autori i veshur si polic qëlloi nga afër”, si u plagos i ‘forti’ i Vlorës

Në orët e vona të mbrëmjes të së shtunës, iu bë një atentat në hyrje të shtëpisë në Kaninë të Vlorës 38-vjeçarit Edison Begaj....

Plagosja e Edison Begajt, ja sa herë dhe pse është arrestuar vlonjati

Edison Begaj është një emër i njohur për subjektet e ligjit në Shqipëri. Burime të “Tirana Today” bëjnë të ditur se, Begaj ka qenë...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...