E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

‘Polici’ qëlloi me armë të ‘fortin’ e Vlorës, gjendet makina e autorit

Detaje të reja janë zbardhur sa i takon atentatit ndaj Edison Begajt nga një person i veshur si efektiv. Burimet paraprake, ende jo zyrtare, thonë se në Lushnje është gjetur një makinë e braktisur në një kanal, që dyshohet se mund të jetë e autorëve. Brenda saj është gjetur një uniformë policie, e ngjashme me atë që kishte veshur autori i atentatit.

Aktualisht, Policia e Vlorës nuk ka asnjë të ndaluar për atentatin, ndërkohë që Begaj ka dalë jashtë rrezikut për jetën, pasi plagët i ka marrë në pjesën e poshtme të trupit. Edison Begaj është një emër i skeduar nga policia e Vlorës edhe më herët, si i përfshirë në trafikun e lëndëve narkotike.

Ngjarja

Edisoni ka qenë duke hapur portën e banesës së tij, dhe në makinë ka qenë me dy fëmijët. Një person i maskuar dhe i kamufluar me rroba policie ka shtënë me armë ndaj Edison Begaj, i cili ka mbetur i plagosur.

Ka qenë ora 23:20 të datës 29 maj, ku është shtënë me katër plumba ndaj 38-vjeçarit Edison Begaj, i cili mbeti i plagosur.

Autori ka qenë i fshehur mes ullishteve të Kaninës, duke pritur 38-vjeçarin. Ai po qëndronte në këmbë dhe pasi ka qëlluar nga 3 metra largësi Edison Begajn, është larguar po në këmbë nga vendi i ngjarjes. Më pas është marrë nga një automjet në gjysmë të rrugës dhe është larguar. Policia i është vënë menjëherë nga pas në ndjekje, por autori ka mundur të shpëtojë.

Lexo edhe :   Eksploziv objektit në ndërtim në Vlorë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...