E premte, 23 Korrik, 2021
28.5 C
Tirana

Ekzekutoi pronarin e lokalit për alkool, mbahet seanca. “Isha i dehur”

Sot është mbajtur seanca gjyqësore për Sofokli Shanin që vrau në Lushnje pronarin e lokalit, 62 vjeçarin Rrako Qorrin dhe plagosi djalin e tij 31 vjeçar Klajdi Qorrin, për motive absurde.

Ngjarja ndodhi të mërkurën në mbrëmje.

Në dëshminë e tij, Shani pranoi vrasjen e kryer dhe dha si argument faktin që kishte qenë i dehur gjatë momentit të krimit.

Prokurore e çështjes është Merita Selimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen të pambrojtur nga grupet...

Për të tretën herë, zbulohet kokainë në kontejnerët e ”Alba Exotic Fruit”

Pasditen e sotme, në Portin e Durrësit janë sekuestruar 6.5 kg lëndë narkotike, e dyshuar kokainë. Në kuadër të operacionit policor të koduar ''Rada'',...

Aksident në Divjakë, motori përplas për vdekje 85-vjeçarin

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjisruar pasditen e sotme në vendin e njohur si Kthesa e Gungasit, në aksin rrugor...

Euro nuk ndal rënien, në treg ka shumë valutë nga turistët dhe hyrjet informale

Monedha e përbashkët ka shënuar rënie të vazhdueshme në tregun e brendshëm gjatë ditëve të fundit. Të premten, një euro u këmbye me 122.19...

BE-ja përsërit thirrjen kundër mohimit të gjenocidit në Srebrenicë

Duke reaguar ndaj vendimit të përfaqësuesit të lartë në Bosnje e Hercegovinë, që mohimi i gjenocidit të jetë vepër e dënueshme, Bashkimi Evropian ka...