E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

dokumente

Komisioni për raportin e Dick Marty, Manja: Kanë ardhur dy dokumente sekrete

Komisioni i Posaçëm për informimin në lidhje me gjetjet për raportin e ‘Dick Marty’ është mbledhur ditën e sotme. Kryetari i këtij komisioni, Ulsi Manja...

Presidenti Biden nënshkruan tre dokumentat e para

Presidenti Joe Biden nënshkroi tre dokumente në Sallën e Presidentit në Kapitolin e Shteteve të Bashkuara menjëherë pas ceremonisë së betimit, akti i tij...

Veliaj, tender 450 mln lekë për të “klonuar” Kullën e Sahatit

Bashkia e Tiranës do të “zhvendosë” Kullën e Sahatit! Jo atë origjinale në qendër të kryeqytetit që po muroset, por do të “klonojë” një...

Dokumentet/ Ambasada shqiptare njoftim për emigrantët që jetojnë në Greqi

Së fundmi, Ambasada e Shqipërisë në Athinë ka publikuar në faqen e saj zyrtare një informacion me rëndësi për të gjithë emigrantët shqiptarë që...

Elez Biberaj, dokumentet që Sigurimi mblidhte për të

Nga Kastriot Dervishi Për personat e spikatur dhe me cilësi si kundërshtarë të regjimit komunist, organi i zbulimit politik hapte dosje përpunimi ose fashikull verifikimi....

Falsifikuan dokumente shëndetësore, kallëzohet penalisht ish-kreu i AKU dhe katër mjekë

Ish-kreu i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Sefer Sefa, është kallëzuar penalisht në Gjykatën e Tiranës. Bashkë me ish-kreun e AKU janë kallëzuar edhe katër mjekë,...

Qarkullonin pa dokumente, 3 të rinjtë kundërshtojnë me forcë policët

Policia ka ndaluar 3 të rinj në Bulqizë pasi ata kanë kundërshtuar me forcë efektivët e rrugores të cilët i kanë kërkuar të paraqesin...

Zbulimi i rrallë, dokumentet origjinale për shpalljen e pavarësisë

Eros Hoxha, një koleksionit shqiptar ka treguar për herë të parë në emisionin "Opinion" disa dokumente historike për shpalljen e pavarësisë së Shqipërisë. Bëhet...

Të prekurit nga tërmeti/ Ahmetaj thirrje zyrtarëve: Dokumentet do ua bëni ju

Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj, prezantoi ditën e sotme platformën e aplikimit online për qytetarët që përfitojnë nga programet e rindërtimit. Ahmetaj theksoi se procesi...

Lleshaj: Shteti nuk duhet t’u kërkojë qytetarëve dokumente të cilat i ka vetë

Korrigjimi i të dhënave të gjendjes civile tashmë mund të bëhet brenda ditës. Qytetarët nuk do të kenë më nevojë për një “mal” me dokumente...

Të fundit

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Covid-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...

Bisedime me SHBA? Motra e Kim Jong un paralajmëron Uashingtonin: Do zhgënjeheni

Motra e Kim Jong-un ka hedhur poshtë shpresat për një përparim në bisedimet për armët bërthamore me SHBA, duke paralajmëruar Uashingtonin se do të...

A duhet të krijojmë heronj për të frymëzuar rininë në krizë besimi?

Nga: Mentor Kikia Shoqërisa shqiptare është në krizë. Muk është thjeshtë krizë ekonomike, për bukë dhe rroba. Eshtë kriza e madhe e besimit, kriza e...

Vatikani notë proteste Italisë për projektligjin kundër homotransfobisë

Selia e Shenjtë zbret në fushë kundër projektligjit Zan, projektligjit kundër homotransfobisë. Nisma vjen drejtpërdrejt nga Sekretariati i Shtetit, organi drejtues më i afërt...