E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Etiketa

djegia e mandateve

Djegia e mandateve/ Shehi pranon “dështimin”: Nuk ia arritëm qëllimit

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, ka folur lidhur me djegien e mandateve nga opozita, duke u shprehur se ky vendim erdhi për shkak të...

Meta e thotë troç: Gabim historik djegia e mandateve

Për Metën, opozita ka bërë gabim historik me largimin nga Parlamenti. Sipas kreut të shtetit, edhe kryeministri Rama ka të njëjtat përgjegjësi për faktin...

“Presidenca s’merret me kaçavida”, Meta debat të ashpër me Rakipin

Presidenti Meta është përfshirë në një debat me gazetarin e njohur Ylli Rakipi. Të ftuar në “Syri Tv”, ata diskutuan në lidhje me marrëdhëniet e...

“I them zemër..”/ Monika Kryemadhi tregon pse e gënjeu Metën për djegien e mandateve

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, teksa komentoni deklaratën e bërë mbrëmjen e djeshme nga Ilir Meta lidhur me djegien e mandateve, tregoi edhe detaje...

Djegia e mandateve/ Meta: Si më gënjeu Monika gjatë kohës që isha në Gjermani

Presidenti Ilir Meta tregoi këtë mbrëmje në “Opinion” se si bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi e gënjeu për djegien e mandateve, gjatë kohës që...

“Një Shqipëri evropiane ka nevojë për një shtet të fortë, dhe jo për një drejtues të fortë”

Nga Monika Kryemadhi Shqipëria është një vend, i cili endet prej 28 vitesh në një tranzicion politik, social dhe ekonomik. Shqiptarët vuajnë ende sot nga...

Doli kundër PD, Hajdari tregon pse nuk e dogji mandatin: Atentat kundër…

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ka folur në lidhje me vendimin për të mos dorëzuar mandatin e deputetit, duke zgjedhur në këtë mënyrë mbajtjen...

Qytetarët kanë një thirrje për opozitën: T’i vënë gishtin kokës (VIDEO)

Prej 16 shkurtit opozita shqiptare ka nisur një aksion për të larguar kryeministrin Rama, që nga dorëzimi i mandateve nga deputetët, e deri tek...

Kriza politike, Alfred Moisiu: Meta duhet të ndërhyjë

Ish-presidenti i Republikës, Alfred Moisiu ka folur për krizën politike në vend, pas vendimit të opozitës për të dorëzuar mandatet parlamentare. Moisiu, i pyetur nga...

Djegia e mandateve, flet ish-presidenti: S’duhet futur fitili në zjarr

Ish-presidenti Rexhep Meidani, ka reaguar lidhur me djegien e mandateve nga opozita, duke thënë se një vendim i tillë është një veprim “in extremis”. Sipas...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...