E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Doli kundër PD, Hajdari tregon pse nuk e dogji mandatin: Atentat kundër…

Deputetja e PD-së, Rudina Hajdari ka folur në lidhje me vendimin për të mos dorëzuar mandatin e deputetit, duke zgjedhur në këtë mënyrë mbajtjen e një qëndrimi kundër ndaj grupit të saj parlamentar.

E ftuar në emisionin ‘Open’, Hajdari tha se në asnjë moment nuk ka dyshuar, pasi vendimi i PD-së u bë pa u konsultuar, teksa shton se ishte një atentat kundër demokracisë.

“Në asnjë moment nuk e kam ndjerë se kam dyshim në këtë vendim, sepse akti i Partisë Demokratike për të dorëzuar mandatet, kishte disa problematika.

Nuk kishte një debat të gjerë për këtë vendim.

Unë nuk kam qenë fare pjesë e grupit parlamentar kur është dhënë ky vendim”, tha Rudina Hajdari.

Ndër të tjera, deputetja theksoi se vendimi i opozitës së bashkuar nuk është mbështetur as nga ndërkombëtarët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju sjell titujt kryesorë të lajmeve në 24 orët e fundit 1- “Tullumbacet e zjarrit”, armët e reja të konfliktit Izrael-Palestinë 2- Putin...

Biletat e avionëve nga Rinasi janë shtrenjtuar, Kukësi jo aq i lirë sa u tha

Pak përpara mbylljes së kufijve ajrorë nga pandemia në mars të vitit të kaluar, çmimet e biletave nga Rinasi kishin shënuan një rënie të...

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...