E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Çifti

Dhëndri infektohet pak ditë para dasmës, nusja shkon në spital e martohet me të

Një histori vërtetë prekëse është regjistruar në Teksas të SHBA-ve, ku një çift vendosi të martohej në datën e caktuar, edhe pse dhëndri gjendej...

Publikohen pamjet e reja që janë kapur më në afërsi të shpërthimit në Liban

Daily Mail ka publikuar së fundmi pamje të reja nga shpërthimi i tmerrshëm që ndodhi në Liban. Ky filmim besohet të jetë më i...

Spitali në Romë i shpëtoi jetën, çifti nga Wuhani i dhuron shifrën marramendëse

Një çift nga Wuhan të cilët u trajtuan në spitalin e Romës për koronavirus, kanë vendosur t’i dhurojnë institucionit 40 mijë euro pas shërimit...

E frikshme/ Çifti nga Italia ndërrojnë jetë 4 orë nga njëri-tjetri

Italia po përjeton ditë makthi e tmerri, ku çdo minutë shënohet nga një viktimë. Por historia e një çifti ka prekur jo vetëm të afërmit,...

Emrat/ Burri ekzekuton gruan në Durrës, e qëlloi me levë hekuri

Zbardhen detaje të tjera nga vrasja që ndodhi paraditen e sotme në Durrës. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në një dyqan që tregton metrazhe dhe...

Çifti shqiptar ndalohet nga policia italiane, ja çfarë i gjetën gruas në çantë

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptar pas u kapën me kokainë në makinë. Sipas policisë italiane, atyre iu gjetën në posedim 600 doza lëndë...

VIDEO/ Çifti i prekur nga koronavirusi i japin lamtumirën e fundit njëri-tjetrit

Koronavirusi vdekjeprurës nuk duket të ketë të ndalur, teksa deri më tani janë shënuar rreth 500 viktima dhe më shumë se 24 mijë të...

Ekzekutoi çiftin për një mur, dënohet me burgim të përjetshëm kushëriri i tyre

76-vjeçari, Apostol Kosta është dënuar me burgim të përjetshëm, për vrasjen e një cifti në Gjirokastër në vitin 2017. I akuzuari ekzekutoi Aleko dhe Afërdita...

FOTO/ Çifti i njohur shqiptar martohen në fshehtësi të plotë

Producenti i njohur Elgit Doda dhe moderatorja Klea Huta kanë kurorëzuar në martesë dashurinë e tyre disa vjeçare. Lajmi bëhet i ditur nga vetë çifti,...

Ekzekutimi i çiftit në shtëpinë e tyre, autor dyshohet të jetë djali 35-vjeçar

Zbardhen detaje tjera në lidhje me vrasjen që ndodhi ditën e djeshme në Kosovë, ku një çift u gjetën të ekzekutuar në shtëpinë e...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...