E enjte, 25 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Publikohen pamjet e reja që janë kapur më në afërsi të shpërthimit në Liban

Daily Mail ka publikuar së fundmi pamje të reja nga shpërthimi i tmerrshëm që ndodhi në Liban. Ky filmim besohet të jetë më i afërti i marrë gjatë shpërthimit shkatërrues në Bejrut.

Një çift ka filmuar nga ballkoni i banesës së tyre momentin tronditës. Në video, çifti Imad Khalil dhe Lena Allama fillojnë regjistrimin teksa shohin një zjarr të shpërthejë në një depo në portin e qytetit, me tym të zi që shpërthen nga çatia.

Në sfond dëgjohet zëri i gruas që i thotë bashkëshortit të futet brenda dhe të mbyllë dritaren, por vetëm pak sekonda më vonë ndodh shpërthimi i madh.

Një foto që besohet të jetë e çiftit në spital, tregon se ata pësuan lëndime në shpërthim, por arritën t’i mbijetojnë shpërthimit.

“Faleminderit nga të gjithë për të gjitha mesazhet. Unë dhe Lena po shërohemi mirë”, shkruhet në foton e postuar nga spitali.

Më shumë se 145 persona humbën jetën si pasojë e këtij shpërthimi, ndërsa mbi 5 mijë persona janë lënduar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Çështjen e moralit e kam shumë të rëndësishme në politikë!

Sikur të mos mjaftonte Berisha dhe Rama, tashmë kryetarit të PD-së i është shtuar edhe një tjetër armik. Kryedemokrati Basha tashmë duhet të përballojë...

‘Shqipëria të bëjë më shumë përpjekje për pastrimin e parave e korrupsionin’

Teksa ishte duke folur dje në takimin konsultativ me donatorët, ku ishin të pranishëm Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi dhe ambasadorja e SHBA-së, Yuri...

Kapriçot e motit/ Dita nis me diell, por gjatë pasdites rikthehen reshjet

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të qëndrueshëm por që nga pasditja rikthehen reshjet. Sipas Meteoalb, sot...

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...