E hënë, 29 Nëntor, 2021
11.3 C
Tirana

VIDEO/ Çifti i prekur nga koronavirusi i japin lamtumirën e fundit njëri-tjetrit

Koronavirusi vdekjeprurës nuk duket të ketë të ndalur, teksa deri më tani janë shënuar rreth 500 viktima dhe më shumë se 24 mijë të infektuar.

Ai po përhapet me ritme të shpejta, ndërsa në vetëm 24 orët e fundit janë shënuar 4 mijë raste të reja. Mediat e huaja bëjnë me dije se 771 të infektuar janë në gjendje kritike për jetën.

Në mesin e këtyre të fundit janë edhe çifti në videon e mëposhtme, të cilët i kanë dhënë lamtumirën për herë të fundit njëri-tjetrit.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=S0HFkm0haTU&feature=emb_title

Videoja e publikuar në rrjetet sociale ka prekur shumë njerëz në gjithë botën. Kjo video është ripostuar në Twitter edhe nga zëdhënësi i Ambasadës Kineze në Panama, Jiang Wei.

“Dy pacientë të moshuar me koronavirus 80 vjeç thanë lamtumirë në ICU, kjo mund të ishte hera e fundit për t’u takuar dhe përshëndetur”, shkroi ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...