E enjte, 25 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Çifti shqiptar ndalohet nga policia italiane, ja çfarë i gjetën gruas në çantë

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptar pas u kapën me kokainë në makinë.

Sipas policisë italiane, atyre iu gjetën në posedim 600 doza lëndë narkotike, të cilat kapnin vlerën e 6 mijë eurove. Të arrestuarit janë identifikuar të dy me inicialet K.B., përkatësisht në moshat 39 vjeç dhe 25 vjeçe. Ata u arrestuan mbrëmjen e të premtes, gjatë një kontrolli rutinë të policisë në Maserada.

Burri ishte në makinë me gruan e tij, kur doli nga rruga dhe u fut në një zonë rurale. Ai doli nga makina dhe pas disa minutash u kthye me një mbështjellës në dorë. Çifti u ndalua nga policia gjatë kohës kur po ktheheshin në shtëpinë e tyre. Gjatë kontrollit të zhvilluar, policia gjeti 60 gram kokainë brenda një mbështjellëseje në çantën e gruas.

Gjithashtu çiftit iu sekuestrua një shumë e madhe parash, që dyshohet se janë të përfituara nga biznesi i drogës, pasi të dy shqiptarët rezultonin të papunë. Shqiptari ndodhet në paraburgim, ndërsa gruaja është e detyruar të qëndrojë në zonën Casale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “Më ngacmoi para 1 viti e gjysmë”, 13-vjeçarja denoncon të moshuarin

Historia e çuditshme e vlonjatit Nuredin beu dhe pritja madhështore në SHBA

Nga: Auron Tare Disa vite më parë, isha ftuar në Nju Jork dhe Uashington DC, për të prezantuar në “Explorer Club” dhe “National Geographic”, projektin...

“Duhet të kujdesem për veten”, Fifi lë shtëpinë e “Big Brother VIP”

Pas incidentit të së martës ku shumë banorë kërkuan që Fifi të largohej, duket se sot ajo ka marrë vendimin final. Fifi ka vendosur...

Abuzoi seksualisht me nipin 8-vjeçar, arrestohet 45-vjeçari nga Prizreni

Një shtetas i shpallur në kërkim pasi akuzohet se ka përdhunuar nipin e tij 8-vjeçar, bëhet me dije se është vënë në pranga. Bëhet...

Fifi i shkruan letër vetes në “Big Brother VIP”

Fifi ka qënë në një gjendje jo të mirë emocionale pas debatit me opinionisten Balina Bodinaku. Ajo ka zgjedhur t’i drejtojë një letër vetes...

Vuçiç jep alarmin: Lindshmëria është e ulët, po shuhemi si komb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë alarmin për shuarjen si komb, pasi ka rënë në mënyrë të ndjeshme lindshmëria. Duke marrë shkas nga...