E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

bore

Shqipëria zgjohet e ngrirë dhe me temperatura në -6 gradë

Moti ditën e premte nis i vranët dhe prej mëngjesit drejt kthjellimit në zonat bregdetare dhe të ulta. Në mbrëmje sërish mot i vranët. Në...

Reshje shiu dhe dëborë/ Ky është parashikimi i motit për 3 ditët në vijim

Gjatë tre ditëve të ardhshme, do të mbizotërojë moti i paqëndrueshëm. Reshje shiu, hera -herës në formën e shtrëngatave me rrufe. Ndërprerje të reshjeve gjatë...

Temperaturat në minus/ Ja si do jetë moti në 31 dhjetor e 1 janar

Kjo javë parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Reshjet e shiut do të jenë prezente gjatë gjithë javës, me përjashtim të ditës...

Sot dita më e ftohtë e javës, temperatura deri në -6 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të kthjellët me vranësira kalimtare. Në zonat verilindore, nuk përjashtohet mundësia...

Moti për 5 ditët e ardhshme/Vjen i ftohti i acartë, temperatura në -7 gradë

Moti në javën që do të nisë, do të pësojë ndryshim krahasuar me ditë të tëra plot diell. Dita e hënë parashikohet të ketë...

Reshje bore në Dibër, Korçë dhe Elbasan/ S’ka energji elektrike në këto fshatra

Temperaturat e ulëta kanë pushtuar vendin. Në Dibër, Korçë dhe Elbasan ka pasur reshje bore dhe raportohet se në disa zona ka patur edhe ndërprerje...

Bie bora e parë në Dajt

Mali i Dajtit mëngjesin e sotëm është mbuluar nga dëbora. Siç kanë njoftuar meteorologët, temperaturat nga dita e sotme deri në të mërkurën e ardhshme...

“Rusia në panik” 50 mijë nxënës evakuohen, frikë për shpërthime me bomba

Rusia ka kryer një operacion gjigant evakuimi, pas shumë kërcënimeve serioze se nëpër ndërtesa janë vendosur bomba me detonatorë. Sipas “Free Europe” rreth 50 mijë...

Dëbora zbardh vendin, paralajmërimi për shoferët (FOTO)

Gjatë natës ka pasur reshje dëbore në Qarkun e Korçës. Trashësia e dëborës në Voskopojë, Dardhë, Qafa e Qarrit ka arritur deri në 5-10 cm....

Pas erës së fuqishme, nisin reshjet e dëborës në vend

Pas erës së fuqishme, kanë nisur reshjet e dëborës në vend. Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se qarkullimi i automjeteve kryhet pa zinxhirë në...

Të fundit

Komisioni për shkarkimin e Metës/ 6 deputetë votuan kundër, 1 abstenoi (Emrat)

Ditën e sotme, Kuvendi miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ndërkohë, 6 deputetë të...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Presidenca: Nuk do të njohim asnjë vendim

Ditën e sotme, Parlamenti miratoi me 97 vota pro, ngritjen e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Menjëherë pas këtij vendimi,...

SHBA: Fati i paktit bërthamor është në dorë të Iranit

Administrata e presidentit Joe Biden ka sinjalizuar se Irani nuk duhet të presë lëshime të tjera të mëdha nga Shtetet e Bashkuara ndërsa mes...

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar në emisionin ''Pika mbi i'' në ''News 24'', gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin e...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....