E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Shqipëria zgjohet e ngrirë dhe me temperatura në -6 gradë

Moti ditën e premte nis i vranët dhe prej mëngjesit drejt kthjellimit në zonat bregdetare dhe të ulta. Në mbrëmje sërish mot i vranët.

Në zonat malore, moti mbetet me vranësira. Reshjet e shiut dhe të dëborës do të jenë të pranishme deri në orët e para të mëngjesit, e më tej ndërpriten në të gjithë vendin për tu rikthyer në mbrëmje në jug, juglindje e lindje në lartësitë mbi 300 m.

Era do të fryjë nga verilindja e lehtë e mesatare në bregdet, duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 deri 4 ballë kryesisht në Jon. Të pranishme ngricat e forta në akse rrugore.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -6°C deri në 1°C

zonat e ulta -1°C deri në 8°C

zonat bregdetare 1°C deri në 10°C

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mali i Zi: Përshkallëzohet kriza qeveritare për shkak të Srebrenicës

Parlamenti i Malit të Zi miratoi një rezolutë me të cilën dënohet gjenocidi në Srebrenicë dhe shkarkoi ministrin e Drejtësisë, Vladimir Leposaviç, për shkak...

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...