E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

bore

Moti për sot/ Temperaturat në rënie

Paraditja e të shtunës do të vijojë të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare. Sipas Meteoalb, nga mesdita dhe në vijim priten vranësira të...

Në qytetin jug-lindor nisin reshjet e para të borës

Në qytetin jug-lindor, në Korçë, kanë nisur reshjet e para të borës. “Balkanweb” raporton se në zonat malore, intensiteti i borës është më i lartë. Në...

A ëndërroni Krishtlindje të bardha/ Mësoni tani a do të bjerë borë më 25 dhjetor

Të gjithë e adhurojmë borën në periudhën e festave të fundvitit, por meteorologët njoftojnë se shqiptarët do të kenë një 25 dhjetor me diell. Në...

Stuhi dhe reshje të dendura dëbore në SHBA, gjenden dy fëmijë të pajetë

Pas stuhisë dhe reshjeve të mëdha të borës që pushtuan Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dy fëmijë u gjetën të pajetë ditën e djeshme...

Pas tërmeteve, borë dhe shkarkesa elektrike/ Zbuloni si do jetë moti në fundjavë

Pas tërmeteve, borë dhe shkarkesa elektrike në Shqipëri. Shërbimi Meteorologjik ka njoftuar se fundjava do shoqërohet me reshje shiu, rrebeshe dhe shkarkesa elektrike. Parashikimi sipas SHMU: “Fundjava...

Bie bora e parë në këtë mal të Shqipërisë

Bora e parë për këtë dimër ka rënë në malin e Tomorrit. Kujtojmë se vitin e kaluar bora e parë ka rënë rreth një muaj...

Rinisin reshjet, dallgë 7 ballë në det

Sot moti do të jetë me vranësira  dhe reshje shiu në zonën veriperëndimore, ndërsa në verilindje dhe juglindje do të ketë reshje bore. Era do...

Nga nesër temperaturat në rritje

Sot pasdite (e diel dt.24) dhe nesër (e hënë dt.25) nuk priten reshje. TEMPERATURAT Nesër (e hënë dt.25) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të...

FOTO/ Surprizat e motit, dëbora zbardh Durrësin

Moti ka surprizuar sot edhe durrsakët, të cilët janë zgjuar me reshje bore. Në qytetin bregdetar ka rënë bora e parë për këtë dimër,...

Reshje shiu dhe bore, merrni masat

Kthjellime dhe vranësirat do të dominojnë në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pasditja do të sjellë vranësira më të shpeshta në zonat malore,...

Të fundit

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest në burg" për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë...

Euro 2020/ Poloni-Sllovaki luhet mbasdite, Levandovski ‘mpreh dhëmbët’

Sllovakia do të përballet me Poloninë sot në ndeshjen e pasdites, në orën 18:00, në "Gazprom Arena" në Shën Peterburg. Spanja dhe Suedia janë kundërshtarët...

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....

SHBA/ U zu për maskën në dyqan, gjykata e dënon me 10 vite burg

"Nëse e kam unë, e ke dhe ti!" -tha Shane Michael pasi pështyu një burrë gjatë një përleshje të dhunshme jashtë një dyqani syzesh. Një...

Protesta/ Tërhiqet Ministria e Arsimit, Evis Kushi bën lëvizjen e papritur

Maturantët ia dolën që të arrinin objektivat e tyre në lidhje me tezën e matematikës, sa i takon protestave masive. Ministria e Arsimit ka...