Reshje shiu dhe dëborë/ Ky është parashikimi i motit për 3 ditët në vijim

Gjatë tre ditëve të ardhshme, do të mbizotërojë moti i paqëndrueshëm. Reshje shiu, hera -herës në formën e shtrëngatave me rrufe.

Ndërprerje të reshjeve gjatë ditës së shtunë dhe riaktivizim i tyre në mbrëmje. Dëbora do të jetë prezente në pjesën veriore dhe verilindore.

Rrymat e ngrohta jugore, do të sjellim temperatura në vlera pozitive thuajse në të gjithë vendin.