E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

blerje votash

PD, Tabaku: U përdorën mbi 120 mln euro nga buxheti i shtetit për blerje votash

Deputetja e sapozgjedhur e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka denoncuar në emër të PD-së manovrën që, sipas saj, Partia Socialiste ka përdorur për të...

Jepte para për vota, kandidati i LSI për deputet shpallet në kërkim nga policia

Policia e Shtetit ka shpallur në kërkim, kandidatin për deputet të LSI-së, Etion Jokën, pasi ky i fundit është filmuar në një video duke...

Vlorë / Hetohet një shtetas turk pasi i dha lekë një të riu për blerje votash

Dy persona po hetohen pasi sipas policisë akuzohen për krime zgjedhore. Policia e Vlorës thotë se një shtetas turk i ka dhënë një të...

Blerje votash në Elbasan/ PD çon në SPAK Taulant Ballën dhe 42 persona të tjerë

Partia Demokratike bëri një denoncim ditën e sotme lidhur me mbledhjen e kartave të identitetit të qytetarëve dhe blerjen e votave në Elbasan. Drejtuesi politik...

I dolën përgjimet për blerje votash, dorëhiqet ministrja e Jashtme e Kosovës

Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla ka dhënë dorëheqje nga posti si dhe nga të gjitha funksionet...

Video/ U lëshua me litar në rrugë, arratisja spektakolare nga burgu e politikanes kolumbiane

Politikania kolumbiane, Aida Merlano, është bërë kryelajm i mediave botërore për shkak të mënyrës së arratisjes së saj nga burgu. 43-vjeçarja është dënuar gjatë muajit...

“Kemi dhënë nga një lopë”/ Klosi tregon për mënyrat e sigurimit të votave

Ish-drejtori i SHISH-it, Fatos Klosi ka folur rreth përgjimeve të publikuara nga gazeta gjermane Bild, ku ndër të tjera ka theksuar se ky fenomen...

Gazetari gjerman i “Bild”: Do publikojmë 6 përgjime për blerje votash nga PS në Durrës

Gazetari i gazetës gjermane “Bild”, i cili publikoi pak ditë më parë një artikull për Shqipërinë, ku shkruante për mënyrën se si vendi udhëhiqet...

Ambasadorja e OSBE/ODHIR: Do mbajmë sytë hapur për blerje votash

Në një klimë të ndezur politike, në prag të protestës së 6-të kombëtare antiqeveritare të opozitës, që do zhvillohet të shtunën në mbrëmje, misioni...

Kryemadhi: Dosjet 339 dhe 184, ministra e deputetë të përfshirë në blerjen e votave

Gjatë takimit të zhvilluar me LSI-në e Gramshit, Monika Kryemadhi theksoi tha se LSI nuk do të ndalet në asnjë moment duke denoncuar blerjen...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...