E premte, 7 Maj, 2021
23 C
Tirana

Etiketa

bizhuteri

Ar dhe bizhuteri me vlerë, çfarë fshihet në vilën e Hitlerit në Poloni

Gjuetarët e thesarit kanë zbarkuar në një pallat që përdorej nga Adolf Hitler, ku shpresojnë që të gjejnë 48 arka me ar që kapin...

Shkëlqen biznesi i bizhuterive, shqiptarët po blejnë më pak, por më shtrenjtë

Pandemia nuk ka arritur ta zbehë dëshirën për stoli luksi te shqiptarët, teksa INSTAT raporton një rritje 18,4% të importeve të kësaj kategorie produktesh gjatë...

Si mashtrimi me një gjerdan, shkaktoi shpërthimin e Revolucionin Francez

Ndoshta populli francez nuk e ka dashur asnjëherë Mbretëreshën e Francës Maria Antoneta, edhe pse pozicioni i saj është rivlerësuar plotësisht përgjatë dekadave dhe...

Nga ora me diamante te unaza e fejesës/ Bizhuteritë prej 2.6 mln paund të CR7

Në vitin 2018, përpara kthimit të tij emocional në “Old Trafford” me Juventusin që do të luante kundër klubin të tij të vjetër Mançester...

“Lekë emigracioni”/ I prekuri nga tërmeti: Po na vjedhin bizhuteri dhe orenditë

Një banor i qytetit të Durrësit, i cili jeton në një kompleks 15-katësh u shpreh se i gjithë mundi dhe djersa në gjitha këto...

Terror në Krujë, disa persona grabisin para dhe bizhuteri

Një ngjarje terrorizuese ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Tapizë, ku disa persona ende të paidentifikuar nga forcat blu kanë hyrë me dhunë në...

Gjenden bizhuteritë e vjedhura, kush janë shqiptarët që grabitën 66 banesa në Itali (Video)

Policia e Shtetit në Pordenone ka nxjerrë të tjera detaje lidhur me bandën e shqiptarëve në Itali, të cilët grabisnin vila dhe banesa në...

Grabitet gjatë natës banesa në Librazhd, autorët marrin para e bizhuteri

Një banesë është grabitur gjatë orëve të natës në qytetin e Librazhdit. Persona ende të paidentifikuar dyshohet se nën kërcënimin e thikës kanë hyrë në...

Bizhuteri, para dhe makina luksoze, kapet shkodrani që “zhvati” Shijakun (Video + Emri)

Fshiheshin pas të paktën 12 vjedhjeve të banesave nëpër Shijak, ndërsa gjatë një prej këtyre rasteve kërcënuan me armë edhe një 17-vjeçar. Bëhet fjalë...

Korçë/ Grabitet shtëpia e biznesmenit

Persona ende të paidentifikuar kanë grabitur sende me vlerë në banesën e një biznesmeni në Korçë. Pre e grabitjes ka rënë banesa e shtetasit...

Të fundit

Artur Zheji: Rama dëshiron të eleminojë Metën e Berishën nga sfondi politik

I ftuar si zakonisht në emisionin ‘Pika mbi i’ në Neës24, gazetari dhe analisti Artur Zheji foli mbi situatën politike në vend dhe shkarkimin...

Nostalgji futbolli / Maldini rrëfen ofertat e refuzuara për Milanin e tij

"Juve më donte. Tek Chelsea më ftoi Vialli në 96-ën. Por unë preferova të qëndroj në Milano, për të dalë nga një vit katastrofik....

Ndryshon Kodi Rrugor, ja çfarë duhet të dinë shoferët

Hyjnë në fuqi  ndryshimet e reja në “Kodin rrugor”. Parlamenti i Shqipërisë hodhi poshtë sot dekretin e Presidentit Ilir Meta për “Kodin rrugor”, duke...

Denoncimi/ Grida Duma: Ja si u blenë votat në Bashkinë e Rrogozhinës!

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma ka denoncuar sot me emra atë që ajo e quan “skema kriminale e blerjes së votave”. Nga foltorja...

Veprim i ngutshëm, por dinakëri taktike

Nga Mentor Nazarko, /panorama.al/ Nisja e procedurave nga ana e PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta, ngjan sa relativisht e ngutshme, po aq dhe e...