E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Nga ora me diamante te unaza e fejesës/ Bizhuteritë prej 2.6 mln paund të CR7

Në vitin 2018, përpara kthimit të tij emocional në “Old Trafford” me Juventusin që do të luante kundër klubin të tij të vjetër Mançester Junajtid për Champions League, Ronaldo bëri mjaft përshtypje në një konferencë shtypi.

Ai u paraqit në të, duke mbajtur në dorë një orë me mbulesë diamanti Franck Muller me një vlerë mahnitëse 1,2 milion paud. Aksesori i preferuar i Ronaldos është i mbuluar me 424 diamante të bardhë të ndritshëm.

Më parë, ai ishte parë të mbante në kyçin e dorës së tij një byzylyk të vlerësuar 100,000 paund të “Jacob and Company H24”, i cili kishte një peshë totale diamanti prej 15,25 karatësh. Ronaldo u bë një ambasador i markës për “Jacob dhe Co” që në 2013, kur ai luante për Real Madrid.

Asgjë nuk thotë “Të dua” më shumë, sesa dhuratat me stoli të paçmuara. Dhe Ronaldo e ka bërë këtë vitin e shkuar, kur i dhuroi Xheorxhinës një unazë fejese me vlerë 615,000. Ajo është e zbukuruar me një gur të madh safiri dhe e rrethuar me diamante. Xheorxhina e tregon rregullisht “xixëllonjën” e saj në Instagram për 23 milionë ndjekësit e saj.

Vitin e kaluar, Xheorxhina i mahniti fansat e saj në Instagram, kur tregoi ​​dorën e zbukuruar me stoli. Krahas unazës së fejesës së saj prej 615,000 paund, ajo tregoi një orë “Patek Philippe TWENTY 4” në 18 karat prej ari që kushton 33,000 paund. Ndërsa përgjatë kyçit të saj, ishin tre rrathë diamante, me vlerë 25,000 secila.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...

Pse opozita e Albinit, është më pranë fitores se opozita e Lulzimit

Nga: Kreshnik Spahiu Kosova dhe Shqipëria janë në prag të zgjedhjeve parlamentare. Çifti Vjosa dhe Albini ndryshojnë shumë nga Monika dhe Lulzimi? Nëse në Kosovë fitorja e...