E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbytet tregu i gjësë së gjallë në Vlorë

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, lumi Vjosë ka dalë sërish nga shtrati ditën e sotme duke sjellë përmbytje. Lumi ka dalë nga shtrati pranë urës së Mifolit ku zhvillohet tregu i gjësë se gjallë.

Situata po mbahet nën monitorim ndërsa prurjet kanë ardhur nga territori i Greqisë, i cili është përfshirë nga reshje të dendura shiu gjatë ditës së sotme.

Gjatë ditëve të fundit në të gjithë vendin ka pasur përmbytje si pasojë e reshjeve të dendura të shiut. Të përmbytura kanë qenë Durrësi, Shkodra, Lezha e disa qarqe të tjera.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...

Pse opozita e Albinit, është më pranë fitores se opozita e Lulzimit

Nga: Kreshnik Spahiu Kosova dhe Shqipëria janë në prag të zgjedhjeve parlamentare. Çifti Vjosa dhe Albini ndryshojnë shumë nga Monika dhe Lulzimi? Nëse në Kosovë fitorja e...