E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

avantazh

Danimarka pranë kualifikimit, Republika Çeke shtanget dy herë në pjesën e parë

Përfundon pjesa e parë midis Republikës Çeke dhe Danimarkës, ndeshje e zhvilluar në Baku të Azerbajxhanit për fazën e 1/8-ave në Euro 2020. 45 minutat...

Kukësi në avantazh ndaj Slavia Sofia

Kukësi ka kaluar në avantazh përballë Slavia Sofia, sfidë e vlefshme për raundin e parë eliminator të UEFA Europa League. Për të besuarit e Gegës,...

Interi në avantazh, Lautaro gjen golin e 20-të sezonal

Lautaro Martinez shënoi me kokë kundër Shakhtar pas 18 minutash lojë. Kështu kaloi Interin në avantazh. Shakhtar dominoi në minutat e para, deri kur Barella shpërtheu...

Leku forcohet më shumë se të gjitha monedhat rajonale, Shqipëria humb avantazhin konkurrues

Shqipëria vijon të ketë deficit të lartë të llogarisë korente në raport me Rajonin, por në paradoks më këto zhvillime monedha vendase është mbiçmuar...

Zhbllokohet supersfida Tottenham-Ajax, holandezët në avantazh (Video)

Ajaxi ka kaluar në avantazh përballë Tottenham në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Champions League e cila po zhvillohet në Londër. Ishte Donny...

Nuk kanë fund golat, Manchester City kalon sërish në avantazh (Video)

Manchester City ka rikthyer sërish avantazhin përballë Tottenham, në ndeshjen e kthimit çerekfinale të Champions League, e cila po luhet momentalisht në “Etihad Stadium”. Raheem...

Barcelona shënon dhe gjakoset Messi, Ronaldo kalon në avantazh Juventusin (Video)

Janë mbyllur pjesët e para të dy supersfidave të Champions League që po zhvillohen në Manchester dhe në Amsterdam. Manchester United-Barcelona është zhbllokuar në minutat...

Çfarë gafe nga Gjimshiti, Turqia kalon në avantazh (Video)

Turqia ka kaluar në avantazh ndaj Shqipërisë në “Loro Boriçi”. Ishte një gabim në mbrojtje nga Berat Gjimshiti që solli edhe golin e turqve...

Kosova në avantazh ndaj Danimarkës, Rrahmani shënon supergol (Video)

Kosova ka kaluar në avantazh ndaj Danimarkës pas 40 minutave lojë në “Fadil Vokrri”. Ishte mbrojtësi, Amir Rrahmani, ai që shënoi një gol mjaft...

Super gol në “El Clasico”, Barcelona kalon në avantazh (Video)

Barcelona ka kaluar në avantazh përballë Real Madriditr pas një supergoli të shënuar nga mesfushori kroat Ivan Rakitiç. Një ndeshje shumë e luftuar deri...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...