E premte, 26 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Zhbllokohet supersfida Tottenham-Ajax, holandezët në avantazh (Video)

Ajaxi ka kaluar në avantazh përballë Tottenham në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Champions League e cila po zhvillohet në Londër. Ishte Donny van de Beek i cili shënoi golin e avantazhit për holandezët në minutën e 15’.

Një gol që bën Ajaxin të hedhë një hap për në finalen e madhe ku do të ketë përballë një nga fituesi i çiftit Barcelona-Liverpool.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërblime në fundvit/ Rritje pagash në arsim, shëndetësi, ushtri dhe polici

Kuvendi zhvilloi dje seancën maratonë për shqyrtimin dhe miratimin e buxhetit të vitit 2022 dhe të paketës fiskale. Buxheti u miratua me 77 vota...

 “Jemi ngritur më të fortë!”, Rama kujton tërmetin e 26 nëntorit

Kreu i qeverisë Edi Rama, ka përkujtuar tërmetin tragjik të 26 nëntorit të vitit 2019, ku humbën jetën 51 qytetarë e mijëra mbetën të...

Elbasan/ Një lokal përfshihet nga flakët, dyshimet e para të policisë

Ambientet e një lokali janë “pushtuar” nga flakët në Elbasan. Flakët e zjarrit kanë shkrumbuar një lokal në lagjen “Luigj Gurakuqi”. Në njoftimin paraprak,...

Njihuni me këmbimin valutor, 26 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rënie e lehtë e euros, paundit britanik dhe frangës zvicerane, ndërsa dollari ka shënuar rritje. Më...

Priten rrebeshe shiu, ja sa gradë do të ulen temperaturat

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga vranësira, të cilat do të sjellin reshje shiu në të gjithë territorin. Zonat perëndimore do të kenë...