E martë, 30 Nëntor, 2021
6.5 C
Tirana

Super gol në “El Clasico”, Barcelona kalon në avantazh (Video)

Barcelona ka kaluar në avantazh përballë Real Madriditr pas një supergoli të shënuar nga mesfushori kroat Ivan Rakitiç. Një ndeshje shumë e luftuar deri në këto momente nga të dy skuadrat, por janë katalanasit që shfrytëzojnë më mirë rastet e krijuara.

Një kombinim mjaft i mirë me Sergio Roberton në të djathtë e nxjerr kroatin të vetëm përballë Courtois, pasi Ramos nuk është i pozicionuar mirë. Rakitiç e dërgon topin në rrjetë me një parabël fantastike, duke shkruar historinë e Barcelonës e cila në rast fitoreje regjistron më shumë fitore se madrilenët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Llampa e Aladinit s’mund ta shndërrojë sondukun e Palokës në arkën e Noes

Nga: Azgan Haklaj 11-të dhjetori nuk është Nata e Kadrit që shpëton Berishën dhe Berishizmin, por 18- të dhjetori do të jetë apokalipsi i absolutizmit...

“Ti qenke komplet idiot, s’të paskam njohur”, sherr mes Bleonës dhe Robertit

Robert Aliaj la patur një përplasje mbrëmjen e spektaklit Love Story” me Bleona Qerretin. Opinionistët po debatonin për familjen, por në pak minuta situata...

8 të izoluar në “41 bis”, Manja paralajmëron: Do futen edhe të dënuar të tjerë

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, paralajmëron se në regjimin "41 biss" do të futen edhe të dënuar të tjerë. Në një trajnim me OSBE-në...

“Jam në dispozicionin tënd”, Pacolli i ofron ndihmë Adriana Matoshit

Aktorja dhe deputetja shqiptare, Adriana Matoshi, njoftoi se pas 9 vitesh i është rikthyer tumori në tru. Për fat të keq, të njëjtën sfidë...

Humbje e madhe për artin shqiptar, shuhet piktori i njohur

Piktori i njohur korçar, Sotiraq Xega, është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare. Xega njihet jo vetëm si vëzhgues i kujdesshëm i detajeve, por...