E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Danimarka pranë kualifikimit, Republika Çeke shtanget dy herë në pjesën e parë

Përfundon pjesa e parë midis Republikës Çeke dhe Danimarkës, ndeshje e zhvilluar në Baku të Azerbajxhanit për fazën e 1/8-ave në Euro 2020.

45 minutat e para u mbyllën me avantazhin e dyfishtë të danezëve. Menjëherë sapo filloi takimi, Danimarka kaloi në avantazh në minutën e 5-të, me anë të Delaney.

Mesfushori i Dortmund mori një asist të bukur në zonë nga Larsen dhe ka dërguar topin në rrjetë me një goditje me kokë.

 

Pak minuta para se të mbyllej pjesa e parë, ishte Dolberg i cili finalizoi në mënyrën e duhur një aksion të bukur të skuadrës në minutën e 42-të.

Pas një harkimi nga e majta me të jashtmen nga Mahele, sulmuesi i Nisës, Dolberg, nuk fali brenda zonës, duke shtyrë topin drejt rrjetës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...

E vr*u për pronën/ “I trembem hakmarrjes”, vëllai i vras*sit kërkon mëshirë

Pak ditë më parë, një sherr mes kushërinjve për pronën në Lushnje përfundoi me një të vrarë. Autori i krimit, Kastriot Hasalla pritet të...