E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Barcelona shënon dhe gjakoset Messi, Ronaldo kalon në avantazh Juventusin (Video)

Janë mbyllur pjesët e para të dy supersfidave të Champions League që po zhvillohen në Manchester dhe në Amsterdam.

Manchester United-Barcelona është zhbllokuar në minutat e para. Kanë qenë miqtë që kanë kaluar në avantazh në minutën e 13-të falë një goli me kokë të Luis Suarez. Arbitri anësor e ka anuluar për pozicion jashtë loje, por VAR ka treguar se uruguaiani ka qenë në pozicion të rregullt.

Chris Smalling e kishte mirëpritur sfidën më të vështirë që mund të ketë një mbrojtës, të markojë Lionel Messi-n. Megjithatë, gjatë një aksioni ai ka shkelur rregullat duke e goditur me bërryl sulmuesin argjentinas. Një incident që ka lënë të gjakosur Messi-n, i cili pasi ka marrë trajtimin e mjekëve është rikthyer në fushë.

Pjesa e parë e Ajax-Juventus është mbyllur 1-0 në favor të miqve. Pas shumë rasteve të shpërdoruara nga vendasit, ka qenë Cristiano Ronaldo (kush tjetër) ai që ka zhbllokuar takimin në fundin e 45 minutave të para.

CR7 ka dërguar topin në rrjetë me një goditje me kokë pas një krosimi perfekt nga Joao Cancelo.

Në momentin e festimit, drejt yllit portugez kanë fluturuar disa objekte nga tifozët holandezë, me njërin prej tyre që ka provuar të futet në fushë, por që është ndalur nga forcat e sigurisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...