E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

arta dade

Mbahen homazhet në nder të Moikom Zeqos në Muzeun Historik Kombëtar

Politikanë të shumtë dhe figura të tjera të njohura të njohura kanë bërë sot homazhet në nderim të ish-deputetit, intelektualit të shquar poliedrik, Moikom...

“Institucion kukull”/Dade: Në kongresin e PS erdhën njerëz me lista

Ish-ministrja e PS-së, Arta Dade ka folur me nota të ashpra kundër kryeministrit Rama, duke e akuzuar atë se ka larguar njerëz nga partia,...

A do fitojë Rama një mandat të tretë? Dade guxon dhe ia thotë në sy

Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade, duket se nuk ka pritshmëri nga kryeministri Rama dhe PS, ndërsa është shprehur mjaft e prerë se nuk...

Dade: Rama duhet të ishte larguar! Më vjen keq për Partinë Socialiste

Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade vazhdon me bindjen e saj që kryeministri Edi Rama duhet të largohet. E ftuar këtë të hënë në “5...

“Cakajn nuk e merr seriozisht njeri”, Dade: Ja kush mund ta zëvendësojë Ramën

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, ka komentuar me nota negative qeverinë e kryeministrit, Edi Rama, teksa deklaron se ai duhet të japë dorëheqjen. E ftuar...

Arta Dade i drejtohet ashpër Ramës: Vëri gishtin kokës, s’ka faj Macron

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, duke komentuar “JO”-në që Shqipëria mori nga Këshilli Evropian, u shpreh se vendi nuk i ka përmbushur detyrat e...

Arta Dade “sulmon” Ramën: Duhet të kishte ikur prej kohësh nga PS

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade deklaroi që kryeministri Edi Rama duhet të ishte larguar prej kohësh nga Partia Socialiste, në mënyrë që t’i hapte...

Dade i ‘përvishet’ Ramës: PS është një forcë e paralizuar, e lidhur me oligarkë!

Ish-deputetja e PS, Arta Dade, e njohur si një nga kritiket e “vijës së parë” të kryeministrit Edi Rama, është treguar mjaft e drejtëpërdrejtë...

Arta Dade flet për përplasjet me Ramën: Në PS s’më ftojnë!

Ish-ministrja dhe ish-deputetja Arta Dade, në një intervistë në "ABC News" tha se do të ishte në interesin e PS që të zhbllokohej kjo...

“Rilindja ka ulur zverkun nën këmbët e tij”, Arta Dade i ka dy fjalë për Ramën

Një nga ikonat e Partisë Socialiste, Arta Dade, ka dënuar ashpër 30 qershorin, ndërsa ka shprehur keqardhje sesi kjo forcë po dirigjohet nga kryeministri...

Të fundit

Studimi/Ja pse është e lehtë fshehja e parave të pista

Një libër i botuar në vitin 2014 e tronditi botën e financave në parajsat fiskale. “Global Shell Games” nxori në pah lehtësinë me të...

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...