E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Arta Dade flet për përplasjet me Ramën: Në PS s’më ftojnë!

Ish-ministrja dhe ish-deputetja Arta Dade, në një intervistë në “ABC News” tha se do të ishte në interesin e PS që të zhbllokohej kjo krizë që ka përfshirë vendin. Ajo zbuloi se nuk ka shkuar më në Partinë Socialiste, ndërsa solli në kujtesë një mbledhje të zhvilluar në vitin 2014. Nga ajo kohë, atë nuk u ftuan më, për të shkak të disa sugjerimeve, të cilat duket se nuk janë pranuar.

“Unë nuk kam shkuar, sepse praktikisht e para që nuk jam ftuar. Po shikoja një film për të ndjerin Hajdaraga, dhe pati disa pjesë të mbledhjeve. Aty kam qenë edhe unë, dhe mendova që ajo mbledhje nuk është bërë më që nga 2014-a në Janar, sepse u mblodhëm dhe thamë disa rezerva që kishim për qeverisjen 6-mujore dhe që nga ai moment, që edhe Hajdaraga dhe të tjerë thamë disa kundërshti, dhe thamë sugjerime. Ne nuk jemi mbledhur më. Në Asamble nuk jam, sepse ishim meqë ishim deputetë të PS. Në Kryesi ju e dini që refuzova të shkoj, sepse refuzova të isha pjesë e fasadës. Më vjen keq që PS nuk arriti të ngrihej në kërkesat dhe besimin që i dha elektorati”, tha Dade.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...