Bota

Lista me 10 personat më të kërkuar, FBI 100 mijë $ shpërblim për këdo që ka informacion


               Publikuar në : 22:15 - 09/10/19 Enno

Lista e 10 personave më të kërkuar të FBI-së ndryshon vazhdimisht, ndërkohë raportohet se gjatë muajve të fundit zyra ka shtuar edhe dy emra të rinj, Arnoldo Jimenez dhe Eugene Palmer.

Të 10 burrat në listë janë në kërkim për vrasje, rrëmbim apo vjedhje, ndërsa FBI ofron shpërblime deri në 100 mijë dollarë për informacione që çojnë në arrestimin e tyre. Lista ka qenë publike që nga viti 1950, raporton “panorama”. Nga 523 të arratisurit që janë në listë, 162 janë kapur falë ndihmës së publikut. Ja kush është në listën e më të kërkuarve:


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT