E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

persona

Vodhën 84 mijë euro duke klonuar karta bankare, bien në pranga 3 durrsakët

Policia në Durrës ka arrestuar tre persona të cilët akuzohen se klononin karta bankare duke përfituar mijëra euro. Pas një hetimi disa mujor, policia urdhëroi...

Arrestohen 3 persona në Durrës, për çfarë akuzohen

3 persona kanë përfunduar në pranga në Durrës. Sipas policisë ato akuzohen për vepra të ndryshme penale. Përkatësisht... një 28-vjeçar akuzohet se ka vjedhur dhjetëra pompa...

OFL u kërkon deklarimin e pasurisë 4 personave në Shkodër (Emrat)

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda,...

Shoqërohen 7 persona në Ksamil, mes tyre 5 punonjës të IKMT

Ditën e sotme Policia ka shoqëruar 7 persona, mes të cilëve 5 janë punonjës të Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit. Të shoqëruarit akuzohen për...

Rrëzohet aeroplani ushtarak në Kroaci, 2 persona ndërrojnë jetë

Ministria e Mbrojtjes në Kroaci njofton se dy pjesëtarë të Forcave Ajrore kroate humbën jetën ditën e sotme si pasojë e rrëzimit të aeroplanit...

Dy persona u ekzekutuan në Lezhë/ Arrestohet autori

Dy persona u ekzekutuan pasditen e djeshme në Lezhë, ndërkohë së fundmi policia ka kapur autorin e vrasjes së dyfishtë. Sipas “balkanweb”, vrasësi është Aleksandër...

Çfarë dyshohet? Pse u ekzekutuan sot dy persona në Lezhë

Dy ngjarje kriminale tronditën ditën e sotme Shqipërinë. Katër të vrarë u regjistruan sot brenda pak orëve, dy në Durrës dhe dy në Lezhë. Deri më...

Kush janë dy personat që u ekzekutuan në Durrës

Një ngjarje e rëndë ndodhi në Durrës, ku dy persona u ekzekutuan me armë zjarri. 2 vëllezërit me origjinë nga Puka, por me banim në...

Të shtëna në Durrës/ Ekzekutohen 2 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës, ku janë ekzekutuar 2 persona. Raportohet se ka pasur shkëmbim zjarri, ndërkohë ende nuk dihen shkaqet e...

Kaluan ilegalisht kufirin, arrestohen 3 persona në Kakavijë

Policia Kufitare bën me dije se 3 persona janë arrestuar në Kakavijë pasi kaluan në mënyrë të paligjshme kufirin. Raportohet se tre të arrestuarit janë...

Të fundit

Reforma Zgjedhore/ 50% e fushatave elektorale do financohet nga shteti

Shqiptarët do të paguajnë me taksat e tyre gjysmën e shpenzimeve për fushatat elektorale të partive politike në zgjedhjet e ardhshme. Demokratët kanë pranuar të...

Operacioni “Baldushku”/ Dy të arrestuar për shitje të lëndëve narkotike

Dy shtetas 22 vjeç dhe 30 vjeç, të dy banues në Tiranë janë vënë në pranga, pasi akuzohen për tregtimin e lëndëve narkotike. Në sajë...

12 fëmijë për grup, rregullat e reja në kopshte

Ashtu siç është njoftuar nga autoritetet në vendin tonë, kopshtet dhe çerdhet pritet të hapen më datën 1 Qershor. Ndërkohë raportohet se edukatorët dhe stafi...

Pas takimit me Yuri Kim, Basha bën lëvizjen e radhës

Një ditë pas takimit me ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim, kryedemokrati Basha po mban një takim me ambasadorin gjerman, Peter Zingraf. Takimi ka në fokus...

Nuk është për t’u mburrur! Ja për çfarë e përdorim më shumë internetin

Interneti në Ballkanin Perëndimor përdoret gjerësisht për qëllime komunikimi veçanërisht duke përdorur mediat sociale! Ky është rezultati i sondazhit vjetor “Barometri i Ballkanit” 2020, që...
WhatsApp KONTAKTO TT